Bilgisayar bütün RAM'i kullanıyor

Bilgisayar acildiktan bir kac dakika sonra  hic bir program açık olmamasına rağmen butun ram i kullaniyor. Format atmayi ve bircok antivirus programıyla duzetmeye calissamda ise yaramadi hatta format atmadan once Windows defenderi bile calistiramiyordum. Onerilerinizi bekliyorum simdiden teşekkürler.

kullanici441927 kullanici441927 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • Bilgisayarın kaç GB RAM 'i var?
    • Bilgisayarında çalışan işletim sistemi nedir? (Windows 7, Windows 10 vb)
    • Bilgisayarda yüklü olan programlar nedir?

    Bu soruları öncelikle cevaplamalısın.

    CTRL + SHFT + ESC tuşlarına basarak görev yöneticisini açabilirsin. Burada işlemler bölümünde Bellek sekmesine tıklayarak hangi işlem ne kadar RAM kullanıyor görebilirsin. Bu değerleri bizimle paylaşırsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Formattan sonra da bilgisayar tüm RAM'i kullanıyorsa senin bilgisayarında yeterli RAM olmayabilir. Örneğin 2GB ram varsa bu sadece Windows işletim sistemine yeter, hatta az gelir. Örneğin Windows 10 kullanıyoran minimum 4GB ram gereklidir. Normal çalışmak istiyorsan 4 GB üzerinde RAM gereksinimi vardır. Günümüzde artık Windows 10 gibi modern işletim sistemleri çok daha fazla RAM kullanıyor. Tabi net bir şey söyleyebilmek için @murat ın sorularına cevap vermen lazım.

      hakan hakan (15424)