Bilgisayar çalışırken ses geliyor ve ekrana çizgiler çıkıyor, nasıl çözebilirim?

Merhabalar, uzun zamandır bilgisayarım çöküyor özellikle Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda oluyor. Ortalama 20 dakika civarında oynadıktan sonra ekranda çizgiler çıkıyor ve uzun bir ses geliyor ve sonrasında bilgisayar kendini resetliyor. Bazı arkadaşlarıma sordum ısı ile ilgili olabilir dediler furmark tarzı testler yaptım %100 yükte 50-60 derece ısı aldı. Yardımcı olursanız sevinirim.

storm1 storm1 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistem ney? Diğer parçalara da test uygula. HDD, RAM vs.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • ekran kartı: R9 270 işlemci: ryzen 5 3500x anakart: b450 storm1 2 yıl önce
    • Diğer parçalara da test uygula. Başka monitör başka ekran kartıyla da dene. Sata kablolarını kontrol et. Sistemi uzay montaj olarak çalıştırarak dene. @storm1 hydra 2 yıl önce