Bilgisayar Çift Tıklama Sorunu

Selamun Aleykum. Yeni fare aldım 3 gün sonra çift tıklamaya başladı hatayı nasıl çözerim yardım edin lütfen.

leooo leooo (1)
6 yıl önce sordu

  • Sorunu tam anlayamadım. omercik 6 yıl önce
  • Yeni A4TECH faresi aldım pcye takdım çalısıyodu mesela googlede yeni sekme aciyorsam 2 tane açılıyor. Dosyaya 1 kere tıklamama rağmen 2 kere tıklıyor. leooo 6 yıl önce
  • Bazı fareler hassas olur. DPI ayarı varsa onu düşür biraz. @leooo omercik 6 yıl önce
  • ilk aldığım gün bişey yoktu çift tıklama filanda yapmıyordu bugün oldu bu sorun nasıl düzelte bilirim ? leooo 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Kablolu, kablosuz hiçbir şey belirtmemişsin. Kablosuz ise pilini çıkar, mouse'u biraz tıktıkla, biraz sert şekilde sağa sola vur, darbele (vur dedikse kırma sakın). Sonra pili takarak yeniden dene. Kabloluysa kablosunu çıkar yeniden tak, yine hafiften darbele, tıktıkla.

Bunlarla düzelmezse aygıt yöneticisinden alakalı mouse sürücüsünü önce kaldır ve sonra PC'yi yeniden başlat.

Bunlarlada düzelme olmazsa sistemi problemden önceki bir zamana geri al:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Ve sistemi zararlılara karşı tara:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

Hala problem devam ediyorsa mouse'u aldığın yere geri götür yada herhangi bir yerden yeni bir mouse temin et.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Kablolu. ilk aldığım gün bişey yoktu çift tıklama filanda yapmıyordu bugün oldu bu sorun. leooo 6 yıl önce
  • Mesajda yazdım, onları dene. Ve başka bir mouse takarak onunlada kontrol et. Bunları yaptığında problem ortadan kalkmasa dahi en azından problemin sebebi ortaya çıkar. Eğer mouse donanım olarak bozulduysa yeni bir mouse temin etmek gerekecektir. Bunların dışında bir çözüm yolu yada çare olmaz. @leooo temmuz 6 yıl önce
  • Başka mouse taktım onda çift tıklamıyor bozulmuş herhalde mouse. leooo 6 yıl önce
  • Bozulduğu zaten tahmin edilebiliyordu ama belki geçici bir mekanik problemde olabilir. Bunun için biraz tıktıkla, darbele falan demiştim. Neyse çok uğraşmayada değmez zaten, 15-20 Lira vererek yenisini alırsın artık. Geçmiş olsun. temmuz 6 yıl önce
  • Sorun Çözülmüştür İçini acıp Düzeltdim. Teşekkürler. leooo 6 yıl önce
  • Geçmiş olsun @leooo temmuz 6 yıl önce
  • Teşekkürler. leooo 6 yıl önce