Bilgisayar ekranı acilimiyor

Bilgisayarın kasasını düğmesine basıyorum. Fanlar çalışıyor, ışık yanıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

memo5 memo5 (4)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Ekran kartında problem olabilir.

    2. Monitöründe problem olabilir.

    3. Monitöre giden veri kablosunda ya da elektrik kablosunda problem olabilir.

    Öncelikle bunları keşfetmen gerekiyor. Mesela kasanın içi açık olarak kasayı çalıştır ve incele, ekran kartlarının üzerinde genellikle bir "Fan" olur, o çalışıyor mu bak. Çalışmıyorsa genelde tüm bilgisayarın çalışmasına izin vermez fakat bir ihtimal bu bir sorun olur ve çalıştırabilir de. Monitör için de dikkatli bak, monitör bozuk olduğunda açma - kapama düğmesinin ışığı yanar, anında söner ama monitör açılmaz. Bu ve benzeri durumlarda genelde monitör bozulmuş olur.

    Eğer monitörün herhangi bir ışığı yanmıyorsa veri kablosunu değiştirip deneyebilirsin.

    folfol322 folfol322 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      monitörünüzün kablolarını kontrol ediniz.

      esty esty (-48)