Bilgisayar ekranı enine doğru genişledi

İyi günler. Toshiba Satellite laptop kullanıyorum. Dün oyun oynarken bilgisayar ekranım bir anda enine doğru genişledi. Çözünürlük ayarlarından düzeltmeye çalıştım ama en yüksek çözünürlük ayarına getirsem bile ekran eski haline gelmedi. Ekran kartı driverını güncellemeyi denedimi, sürüm güncel dedi. Ama bir şey fark ettim. http://i.hizliresim.com/99rdJ3.png burda standart vga grafik bağdaştırıcısı yazmıyordu. Farklı bir isim vardı ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Ayrıca ekran ilk genişlediğinde bilgisayar beni Intel Download Center sayfasına yönlendirdi. Oradan Intel Driver Update Utility indirdim ama yükleyemedim. Şöyle bir hata oluştu http://i.hizliresim.com/oYN6AR.png Ayrıca bilgisayarın indirilenler kısmında rar dosyası şeklinde Uniblue_DriverScanner_2013_4.0.10.0 buldum. Ama açamadım çünkü parola istiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

chopin1016 chopin1016 (1)
9 yıl önce sordu

  • Sürücünüz silinmiş. Bilgisayarın altında yazan tam model numarasınını yazar mısınız? hakan 9 yıl önce

Toplam 5 Cevap

Denetim masası / Sistem ve Güvenlik / Sistem / Aygıt Yöneticisinden Ekteki resimde görüldüğü gibi

 Görüntü bağdaştırıcıları nı açalım Intel ekran kartına çift tıklayalım hemen açılan pencereden

sürücüye geri dön butonuna tıklayalım. Ekranda gidip gelmeler olacaktır. Bilgisyarını yeniden başlat

sorun çözülecektir.

http://www.resimupload.net.tr/image.php?di=0O2L

Standart VGA Bağdaştırıcısına çift tıkla açılan pencereden ayrıntıları seç özellikler bölümünden donanım

kimlikleri ve Uyumlu kimliklerinin  birinci sırasındaki değerlerini bizimle paylaşabilirmisin ?

http://i.hizliresim.com/ZAzp13.jpg

ogzkzu ogzkzu (286)
9 yıl önce cevaplandı

  • PCI\VEN_8086&DEV_0046&SUBSYS_FD3C1179&REV_02 chopin1016 9 yıl önce
  • Ayrıntılar bölümünde özellikler kısmında Uyumlu Kimliklerin de değerini paylaşabilirmisin ? ogzkzu 9 yıl önce
  • http://i.hizliresim.com/RbpvYG.png chopin1016 9 yıl önce
  • Birde bunu kurmayı denermisin ? http://us1cdn.evid.info/download/b8a05b7b321947b190fd5236562c022f/65259_nb-driver-q2432a-win7-vga-intel-8.882.2.0.exe ogzkzu 9 yıl önce
  • verdiğiniz linkteki kurulumu yaptım. sorunum çözüldü. çok teşekkür ederim chopin1016 9 yıl önce
  • Rica ederim ogzkzu 9 yıl önce

Söylediklerinizi denedim ama Intel ekran kartı yoktu. Sadece standard vga grafik bağdaştırıcısı görünüyor. http://i.hizliresim.com/99rdJ3.png

Bilgisayarın model numarası: PSC0QE-04F01GAR

chopin1016 chopin1016 (1)
9 yıl önce cevaplandı

    Toshiba SATELLİTE C660-1QF Ekran kartı Intel® Graphics Media Accelerator HD Windows 7 sürücüleri indir

    Buradan sürücüyü indirin ve kurun. Bir de bu sürücü ile dener misiniz?

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • İndirdim ancak şöyle bir hata verdi http://i.hizliresim.com/Vgz86V.png chopin1016 9 yıl önce
    • 7Zip ile açmayı deneyin. Dosya bozuk inmiş olabilir. Dosyayı indirdim sorunsuz zipten çıkıyor. hakan 9 yıl önce
    • 7zip ile de denedim olmadı. Bilgisayarı yeniden başlattım ve windows 7 kullanım süreniz sona erdi dedi. Sonra da karşıma bir ekran çıktı. Windows 7 ürününü etkinleştirmek için ürün anahtarı kodunu girin diyor ama ben o kodu bilmiyorum. Ne yapmam gerek? chopin1016 9 yıl önce
    • Dosya hatalı inmiş. Tekrar indirmeniz lazım. Windows 7 lisansız mı? Lisansınız varsa (Laptopun altında lisans numarası /ürün anahtarı yazar) hakan 9 yıl önce
    • ne yazık ki lisanslı olup olmadığını bilmiyorum chopin1016 9 yıl önce
    • Bilgisayarın altına bakın. Lisans etiketi olması gerekir. Onun uzerinde ürün anahtarınız yazar. hakan 9 yıl önce
    • baktım. 24 haneli bir kod çıktı. ordaki kodu ürün anahtarı yerine yazdım ancak kabul etmedi chopin1016 9 yıl önce
    • benim de aynı sorunum var ne yaptıysam olmadı açtığım uygulamaların araç çubuklarına kadar her şey büyüdü her şey normal ayarında gözüküyor ama değil yardımcı olur mususnuz PCI\VEN_1002&DEV_68E0&SUBSYS_FD121179&REV_00 kullanici653729 3 yıl önce

    3 SAATTİR BAKMADIĞIM SİTE İZLEMEDİĞİM VİDEO KALMADI SORUNUMU ÇÖZDÜN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN  @ogzkzu

    oguznavruz oguznavruz (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    Hortlatıyorum ama :) aynı sorun bende de oldu oyunlarda falan görüntü enine yayıklaştı Donanım kimliği PCI\VEN_10DE&DEV_1B81&SUBSYS_143519DA&REV_A1

    Yardımcı olurmusunuz ne yapmam lazım ?

    melih41 melih41 (1)