Bilgisayar ekranında kesikli çizgiler oluşuyor ve kendisini kilitliyor.

Merhabalar;

      Bilgisayarımın ekranında kesikli çizgiler oluşuyor ve bilgisayar kendisini kilitliyor.Hiçbir komut giremiyorum sadece şarj kablosunu çıkarınca ve ya açma/kapama tuşuna basılı tutunca kendisini kapatıyor. Başlarda bilgisayarın ısınmasından kaynaklı olduğunu düşündüm içini temizleyip macunlarını sürdüm.Ancak bu durum sadece ısındığı zamanlarda değil bilgisayarı daha yeni açarken bile olmaya başladı ve ya hiç birşey açık değilken sadece internette video izlerken bile başıma geliyor artık. Ne zaman olucağı belli olmuyor yani.

     Bu durum ve disk hatalarından dolayı herhangi bir yetkili servise verdim bilgisayarı harddiski ve anakartın falan birkaç beslemelerinin değişip sorunun düzeltildiği söylendi. Harddisk sorunum kalmadı değiştiği için ancak söylediğim gibi bilgisayar sürekli kilitleniyor. 1 sene önce kısa süreli bu durumu yaşadığım zaman temizleyip macunları değiştirince sorun düzelmişti.

    Bilgisayarın özellikleri

Asus x550cc

Intel(R) Core(TM) i7-3537U CPU @ 2.00GHz

Nvidia GeForce GT 720

Intel(R) HD Graphics 4000( Everestten baktığımda ekran kartı olarak gözüküyor./nvidia gözükmüyor.)
https://www.youtube.com/watch?v=9DR8cR5exK4
[url=http://hizliresim.com/0y5nlZ][img]http://i.hizliresim.com/0y5nlZ.jpg[/img][/url]

conqueror conqueror (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarınızda virüs taraması yapın Son olarak bu http://www.nvidia.com/download/index.aspx linkten nvidia ekran kartınızı indirin

    ürün tipi: Geforce

    Ürün serisi:bilgisayar masaüstü ise Geforce 700 serisi dizüstü ise Geforce 700 serisi (defterder)

    İşletim Sistemi bilgisayar hangi işletim sistemi ise

    Dil türkçe

    Search bunları yapın

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarı teknik servise verdiğimde harddisk değişti. O yüzden windows tekrardan kuruldu. Virüsten dolayı olmadığına eminim çünkü hem harddisk değişiminden önce aynı sorun mevcuttu hemde harddisk değişiminden önce kendim format atmıştım sorun o zamanda mevcuttu.

      conqueror conqueror (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        bilgisayar ekranında kesikli çizgiler oluşup kilitleniyor demişsiniz, bu 2 sorundan kaynaklanır, 1 ekran kartınızın çipi arızalı, 2 LCD ekranınızda problem mevcut. aslında bilgisayarınız kilitlenmiyor, ekrandaki görüntü sabit kalıyor, yüksek ihtimalle ekran çipinde problem mevcut, eğer garantisi devam ediyorsa servise gönderin, yok değilse laptop tamir eden herhangi bir yere 150 - 200 TL gibi bir rakamla yaptırabilirsiniz....

        djmero djmero (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • #djmero Cevabınız için teşekkür ederim, malesef ki garantisi devam etmiyor. Geçen sene sıvı teması oluşmuştu bilgisayarımda ekranda da sorun olduğu için ekran değişmişti o yüzden 2. şık eleniyor ve 1. şıkkın doğruluğu ortaya çıkıyor sanırım. Peki bu durum yazılımsal olarak kaynaklanabilir mi ? conqueror 7 yıl önce