Bilgisayar evin internetine bağlanmıyor

Merhaba, dizüstü blgisayarımda Windows 7 yüklü ve hiçbir WiFi ağına bağlanırken sorun yaşamıyorum. Evde de Turkcell SuperOnline bulunmakta, diğer cihazlardan da bu ağa bağlanırken sorun yaşamıyoruz, bilgisayar telefon fark etmiyor. Ama kendi laptopımdan bu ağa bağlanmaya kalkıştığımda iki üç dakikada bir ağdan kopuyor ve sıfırdan yeniden bağlanmam gerekiyor, kendi kendine de bağlanmıyor tekrar. Her şeyi denedim ama yine de üç dakikada bir kopmasını engelleyemiyorum, dediğim gibi diğer aygıtlarda veya ağlarda sorun yaşamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

kullanici28455 kullanici28455 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herşey denendiyse geriye birşey kalmamış demektir. Öyleyse konuyu niye açtın?!

    Neyse, konu açarken bu şekilde yazılmaz. Daha dikkatli olmalısın ve hiç tembelliğe kaçmadan eğer denediklerin varsa bunları anlaşılır şekilde yazmalısın. Sana şimdi burada bazı çözüm deneme ve tavsiyeleri yazarız ve sen "ben onları zaten yapmıştım" dersen ayıp olmazmı? Senin emek ve enerjin kıymetlide başkalarınınki kıymetsizmi?

    Ben yinede bir iki çözüm denemesi yolu göstereyim, belki onları yapmamışsındır.

    1- Modem arabiriminde kablosuz bağlantı kanalları seçenekleri vardır. Bunlar 1'den 13'e kadar toplam 13 kanaldır. Bunları tek tek denersin, en verim aldığın kanalı nihai olarak seçer ve sabitlersin.

    2-

    3- 1 ve 2 No'lu çözümler işe yaramazsa sistemi problem öncesi bir zamana geri yüklersin:

         Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)