Bilgisayar Flash belleklerimi bozuyor ve dosyalar yüklenmemiş gibi oluyor

Evet arkadaşlar başlıkta oldugu gibi Flash bellektekilerin hepsi bozuluyor pcye takınca ve atınca pcden flasha atıyorum .

hiçbir virüs yok ve aygıtlar ve yazıcılarda pc nin üstünde Ünlem işareti ve sarı bişe var

üstüne gelince sürücü kullanılımıyor diyo

ve sorun giderme gerekiyormuş yapayımmı? pcye bişe olurmu?

katil213 katil213 (30)
6 yıl önce sordu

  • Yardımlarınızı bekliyorumi katil213 6 yıl önce
  • Bu çok önemli abilerim pcden bişeler yapmam lazimda d: katil213 6 yıl önce
  • ltfen yardm edin katil213 6 yıl önce
  • Defalarca çağrı yapmamalısın. Hem site kurallarına uymaz hemde işe yaramaz. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

İlk önce bu iki şeyi denersin:

Sistem Geri Yükleme ile PC'yi problem öncesi bir zamana (geri yükleme noktasına) geri alırsın.

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Sistem geri yüklemesi yapılamazsa veya çözüm sağlamazsa; Komut isteminde (CMD) sfc /scannow komutunu çalıştırarakta problemlerin düzeltilmesi denenenir (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır).

sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

Birde Microsoft/Windows güncellemeleri yapılır (eksik güncellemeler tamamlanır).

Üsttekiler çözüm olmazsa PC'de yüklü işletim sistemini buraya yazarsın, ona göre sana sisteminde "Sorun giderme" nasıl yapılır, anlatılır.

Not: Sorun giderme ile PC'ye birşey olabilir ama iyi birşey olabilir, kötü olmaz. Sorun giderilebilir daha ne olsun? :)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • sizce neden kaynaklanıyor katil213 6 yıl önce
  • Bazı sistem dosyaları veya sürücüler zarar görmüş yada silinmiş olabilir. Ama bu neden olmuştur diye sorabilirsin bu defada. Yanlışlıkla yapılabilir, hatalı kullanim olabilir virüs marifetidir vs değişik sebeplerle yaşanabilir bu problemler. Geçmiş olsun @katil213 temmuz 6 yıl önce
  • ben yeni hesap açtım da Windows olarak yani ondan çalışırmı acaba????? saolun katil213 6 yıl önce
  • şey sfc/scannow yaparsam pc 'ye bişey olmaz değilmi?!! katil213 6 yıl önce
  • yani daha önceeden yaptım da pc çökmüşdüde :/ katil213 6 yıl önce
  • Yeni bir hesabın sistemdeki problemlerle alakasını anlayamadım. Yok, olmaz öyle birşey. Diğer soruna gelince; sen zaten birşey olsun diye yapacaksın sfc /scannow taramasını. Tarama sonucu ya olumlu sonuçlanır ve böylece sistemde birşeyler olur, problemler düzelir (sfc /scanow taramasının vazifesi bozuk sistem dosyalarını sağlamlarıyla değiştirmek ve eksik olanlarıda tamamlamaktır) yada hiçbir şey olmaz tarama başarısızlıkla sonuçlanır (hatalı, bozuk ve eksik sistem dosyaları problemler aynen devam eder. Dahada kötüsü, olmaz, sistem çökmesine yol açması falan asla olmaz. Sen öyle zannetmişsin ve çökme tesadüfen sfc /scannow taramasına denk gelmiş. Ama sen istersen tarama öncesi (veya başka hallerde sistemde kritik değişikler öncesi) Sistem Geri Yüklemede bir "geri alma noktası" oluşturarak olumsuz gelişmelerde geriye dönme şansına sahip olabilirsin. Bu tür imkanlardanda faydalanılmalıdır @katil213 temmuz 6 yıl önce