bilgisayar format cd sini okumuyor

bilgisayar "format cd  sini okumuyor" başka cd leri okuyor

yildirim yildirim (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bazı CD / DV sürücüler hassastır.  Yani bir CD / DVD bir sürücüde çalışıyorken bir başkasında çalışmayabilir. Buna sebep CD / DVD üzerindeki bir çizik veya bozulma olabilir.

    Eğer sizin CD / DVD okuyucunuz elinizdeki Windows 7 kurulum DVD'sini okumuyorsa bu sizin sürücünüzün hassas olduğunu gösterir. Bu durumda üzerinde çizik olmayan başka bir kurulum medyası bulmanız lazım.

    Ayrıca sizin bilgisayarınızda CD / DVD sürücüye açılış önceliği verilip verilmediğini kontrol edin. BIOS üzerinden CD / DVD'den açılacak şekilde ayarlayın.

    Ayrıca USB üzerinden kurabilirsiniz: windows 7 usb kurulum

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Cd'de problem olabilir.Windows 7 mi kurmaya çalışıyorsun ?

      dyildiz dyildiz (183)
      9 yıl önce cevaplandı

      • windows 7 kuruyorum cd de problem yok başka bilgisayarlarda çalışıyor yildirim 9 yıl önce
      • Yapman gereken basit , windows 7 cdsini başka bilgisayara tak içindekileri 4 gb veya üstü bir flash belleğe kopyala. Sonra format atmak istediğin bilgisayarı usb bellekten boot et sorun giderilecektir. dyildiz 9 yıl önce