Windows 10 masaüstü bilgisayarda FPS nasıl yükseltilir?

Windows 10 yüklü masaüstü bilgisayarım var. FPS çok düşük. FPS nasıl yükseltilir?

mert1233 mert1233 (1)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 bilgisayarın FPS'sini artırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

    1. Grafik sürücülerini güncelleyin: İyi bir performans için en son grafik sürücülerini yüklemeniz önemlidir. Bilgisayarınızın grafik kartının üreticisinin resmi web sitesinden en son sürücüleri indirip yükleyin.

    2. Grafik ayarlarını optimize edin: Bazı oyunlar ve grafik yoğun uygulamalar, optimize edilmiş grafik ayarları sunar. Oyun ayarlarında veya grafik kontrol panelinde, daha yüksek FPS elde etmek için grafik detaylarını düşürmek veya performansı artırmak için diğer ayarları düzenlemek gibi seçenekler bulunabilir.

    3. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın: Bilgisayarınızda arka planda çalışan gereksiz uygulamalar FPS'yi düşürebilir. Görev yöneticisini kullanarak arka planda çalışan uygulamaları kapatın veya devre dışı bırakın. Ayrıca başlangıç programlarını kontrol ederek gereksiz programların otomatik olarak başlamasını engelleyebilirsiniz.

    4. Sistem performansını optimize edin: Windows 10'da performansı artırmak için bazı ayarları düzenleyebilirsiniz. Performans seçeneklerine erişmek için "Ayarlar" menüsünden "Sistem"e gidin, ardından "Güç ve Uyku" bölümüne tıklayın. Buradan "İlgili Ayarlar" bağlantısını tıklayarak "Gelişmiş Güç Ayarları"nı açın. "Yüksek Performans" planını seçerek bilgisayarınızın performansını artırabilirsiniz.

    5. Yazılım optimizasyonları kullanın: FPS'yi artırmak için bazı yazılımları kullanabilirsiniz. Örneğin, Razer Cortex gibi oyun optimizasyon yazılımları, oyunların daha iyi performans göstermesi için sistem kaynaklarını optimize eder. Bu tür yazılımları kullanarak performansı artırabilirsiniz.

    6. Bilgisayarınızı temizleyin: Fiziksel olarak bilgisayarınızı temizleyerek içinde biriken tozu ve kirleri temizleyebilirsiniz. Tozlu bileşenler, ısınmaya ve performans düşüşüne neden olabilir. Bilgisayarınızı dikkatlice açın ve tozu bir temizlik fırçası veya hava spreyi kullanarak temizleyin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    10 ay önce cevaplandı