Bilgisayar geç kapanıyor

Bilgisayarı kapat dediğim zaman ekran kapanıyor fakat kasa 1 buçuk dakika sonra falan kapanıyor.Bu problem powersuply değiştikten sonra başladı.Kasada 750w power wardı.Arıxa sonrası 80 plus gold 750w power aldım belirli bir süre geçtikten sonra böyle bir sorun ortaya çıktı.Yardımcı olursanız sevinirim.

afilin22 afilin22 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Sorunu düzgün tespit edebilmek ve bir yazılım kaynaklı olup olmadığını anlayabilmek için öncelikle temiz önyükleme ile sorun devam ediyor mu kontrol edebilir misin?

    Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    Windows 8 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    Windows 7 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    Yukarıdaki linklerde anlatıldığı gibi temiz önyükleme yap ve bilgisayarda sorun devam ediyor mu kontrol et.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Sırayla Aşağıdaki Adımları Yap :

      •  Ayarlar - Sistem
      •  Güç ve Uyku
      •  "İlgili Ayarlar Bölümünün" Hemen Altındaki "Ek Güç Ayarları"
      •  Soldaki "Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin Seçeneği"
      •  "Şu Anda Kullanılmayan Ayarları Değiştir" Tıkla
      •  "Hızlı Başlatmayı Aç (Önerilen)" Tikini Kaldır

      Ardından bilgisayarı yeniden başlat ; pc hızlı kapanıp açılacaktır..

      Resimli Anlatım :

      Önce Başlat Düğmesine Tıklayıp Ayarlara Gidelim.

      Bu Bölümden " Sistem " Seçeneğini Tıklayalım.

      Güç ve Uyku Bölümünden " Ek Güç Ayarlarına " Tıklayalım.

      Buradan " Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin " Tıklayalım.

      Ardından " Şu Anda Kullanılmayan Ayarları Değiştir " Tıklayalım.

      Son Olarak " Hızlı Başlatmayı Aç (Önerilen) " Seçeneğinin Yanındaki " Tiki Kaldıralım " ; Ve Değişiklikleri Kaydet Deyip Bilgisayarı Yeniden Başlatalım.

      Bu Ayar İşinizi Görecektir LÂKİN Eğer Bilgisayarda Virüs Ya Da Depolamayı Artıracak Yoracak Bir Durum Söz Konusu Değilse..

          Ek Olarak " Temp ve %Temp% " Klasörlerini Temizleyin.

      Bunları Denedikten Sonra Bize Bildirin..

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)
      5 yıl önce cevaplandı

      • @ybaskin34 Hepsini kalın yazıyla yazmazsan iyi olur. ilkaybaki 5 yıl önce
      • @ilkaybaki anlaşılsın diye yazdım.. ybaskin34 5 yıl önce
      • @ilkaybaki ve adımları dikkatli yapsın diye kalın yazdım.. ybaskin34 5 yıl önce
      • @ybaskin34 Tamam da sadece adımları kalın yazsaydın hepsini kalın yazmışın neyse ilkaybaki 5 yıl önce
      • @ilkaybaki adımlar zaten kalın ; sanırım sen resimlere takıldın.. Hem yazılı Hem resimli anlatım yaptım ondan kalın yazdım adımları.. ybaskin34 5 yıl önce

      Merhaba,

      https://www.youtube.com/watch?v=yCbUKk-hGt8 buradaki videoyu izlersen sorunun çözülür.

      ilkaybaki ilkaybaki (236)
      5 yıl önce cevaplandı

        Bilgisayarın açılmasından yana bir sıkıntı değil benimki.Bilgisayarı kapat dediğim zaman ekran kapanıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor 1-2 dakika sonra kapanıyor

        afilin22 afilin22 (1)
        5 yıl önce cevaplandı

        • @afilin22 tamam işte dediğim yöntemi uygula onun içinde işe yarayacak zaten asıl mevzu o . yani dediğim ayarı yap ( resimli anlatımda yaptım ) dene ; bilgisayar çabuk kapanacak aynı problem bende de vardı geç kapanma ben böyle çözdüm.. ybaskin34 5 yıl önce
        • problem devam ediyor herhangi bir değişiklik olmadı afilin22 5 yıl önce