Bilgisayar harddiski görmüyor, nasıl düzeltirim?

Bilgisayarı temizledim geri topladım. Windows açılmadı, direkt olarak BIOS açıyor. SSD diski görmüyor. İki SSD disk denedim görmedi kabloyu değiştirdim, BIOS update ettim görmedi. Başka ne yapabilirim?

Bir de disk bir ara aşırı ısındı.

Anakart MSI Z270 Gaming Pro

mus10 mus10 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun bilgisayarı temizledikten sonra ortaya çıktıysa, taktığın kabloları kontrol et. Hem veri kablosu hem de güç kablosu yerine tam oturmuş mu? Herhanbi bir kısa devre yaptırmadıysan sorun temassızlık, ya da eksik bir kablo takma sorunu olabilir.

    Doğrudan BIOS'a geçiyorsa BIOS ayarların sıfırlanmış olmalı. Load BIOS defaults ( BIOS versayılan ayarlarını yükle) gibi bir seçenek olmalı. Bunu yapmanda fayda var.

    murat murat (12492)