Bilgisayar her açılılşta not defteri açılıyor. Nasıl düzeltirim?

    Toplam 3 Cevap

    Problemi şu şekilde çözdüm arkadaşlar.

    Bu bilgisayar > C:/ProgramData/Microsoft/Windows/Start Menu/Programs/Startup yoluna gidin ve bu klasör içindeki desktop uzantılı metni silin. Probleminiz çözülecektir.

    morganflex morganflex (40)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bu problemin değişik çözüm yolları var. Ama bunlar oldukça karışık ve uğraştırıcı çözümler. Ben sana daha kolay ve az uğraştıran yollar göstereceğim. Önce onları denersin. Olmazsa daha sonra diğer yollar uygulanır.

      Sistemini problem öncesi bir zamana geri alabilirsin:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Komut isteminde (CMD) üstteki sfc /scannow komutu çalıştırarak problemin düzeltilmesini deneyebilirsin (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır):

      sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

      Windows işletim sistemi "Sorun Gider" uygulama ve araçlarına başvurursun:

      Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

      Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

      Win7/Vista/WinXP için Microsoft Sorun Giderme Aracı nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      En son olarakta sistemi virüs ve zararlı yazılımlar için tararsın:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @temmuz abi bu kadar bilgiyi nerden öğrendin? :D uzmanim9993 6 yıl önce
      • Çok bildiğimi düşünmüyorum. Zaman içerisinde öğreniliyor (22 Seneden fazla bir zamandan buyana PC kullanmaktayım). Tecrübe ve bilgi zaman içerisinde ediniliyor ama hiçbir zaman sonu gelmiyor ve gelmez. Bunlar herkes için geçerli. Senin içinde.. @uzmanim9993 temmuz 6 yıl önce

      HitmanPro, yaptığı temizlikler loglarını (kayıtlarını) sana gösteriyor olabilir. HitmanPro'yu sistemden kaldır, daha sonra tekrar aynı sorunu yaşarsan @temmuz'un dediklerini yaparsın, problemin kesin olarak çözülür.

      omercik omercik (9418)