Bilgisayar hızlandırma yöntemleri

Bilgisayarım ve internetim çok yavaş internette disk birleştirme gibi şeyler okudum bilgisayar nasıl hızlandırılır önerilerini lütfen yazin

birhankg birhankg (21)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın çok yavaşladıysa aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsin. Eğer donanımsal bir problem yoksa bu işlemler çok işine yarayacaktır.

    Windows ile beraber otomatik açılan başlangıç programlarını kaldırarak işe başla

    Windows 7 başlangıç programlarını kaldırma

    Disk Temizleme aracını kullanarak sabit diskteki gereksiz dosyalar silinir

    Disk Temizleme nedir, nasıl yapılır?

    Bilgisayarını virüslere karşı mutlaka "tam tarama"dan geçir ve virüslerden arındır.

    Virüs temizleme programları

    Disk Birleştirme yaparak zamanla sabit diskte parçalanmış dosyaların düzene girmesi sağlanır

    Hard Disk Defrag nedir, nasıl yapılır?

    Bütün bu işlemlerden sonra CCleaner yazılımıyla sistemin son kez tabiri caizse bi üzerinden geçilir. Gereksiz dosyalardan ve birbirinin aynısı dosyalardan arındırılır.

    CCleaner nedir, nasıl kullanılır?

    Bu işlemlere rağmen hala bilgisayarının hızından memnun değilsen temiz kurulum yaparsın.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu işlemlerin dezavantajı varmı hiç birhankg 6 yıl önce
    • Önerdiğime göre yoktur herhalde :) Hepsi Windows'un lehine olan işlemler @birhankg omercik 6 yıl önce
    • Bu arada intel in programlarını kapatsam bişey olurmu birhankg 6 yıl önce
    • Intel, NVIDIA, AMD gibi şeyler dursun bence @birhankg omercik 6 yıl önce