Bilgisayar İçin En İyi Güvenlik Kombinasyonu

Windows 10 Pro 64 Bit kullanıcısıyım. Bilgisayar güvenliği için tecrübelerinizden yararlanmak istedim.

  • Windows Update güncel.
  • Haftada 1 kez AdwCleaner kullanıyorum.
  • ESET İnternet Security aktif ve güncel tutuyorum.

Benim yaptıklarım bunlar.

Bunlar güvenlik için sizce yeterli mi? Sizin Önerileriniz var mı?

Windows 7'de Combofix çalıştırırdım sizde biliyorsunuz ki Windows 10'a geçince Combofix kullanılamıyor.

10101010 10101010 (10)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yaptıklarınız güncel ve bu şekilde bir koruma ile sorun olmadan bilgisayarınızı uzun yıllar kullanacaksınızdır.En önemli iki kriteri Windows Update ve bir adet güncel ve gerçek zamanlı koruma sağlayan bir antivirüs programınız mevcut.Bu şekilde bir sorun yaşamazsınız.

    Ama biraz daha ileri giderek daha üst düzey koruma sağlamak için bunların yanına birde malware koruması ekleyebilirsiniz.Son durum şu olabilir;

    1- Windows Update Daima güncel olması

    2- Eset Smart Security Gerçek Zamanlı anti-virüs koruması

    3- Malwarebytes Malware zararlı yazılım koruması

    Bu kombinasyonla (bence biraz abartı) içiniz rahat olsun :)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Malwarebytes Malware kampanyası falan yok mu? 10101010 6 yıl önce