Bilgisayar için en uygun ücretsiz anti virüs programı hangisidir?

Merhaba. Sitenize yeni kayıt oldum ve aradığım tüm soruları buldum, bende bir soru sormak istiyorum. Bilgisayar için en uygun ücretsiz anti-virüs programı hangisidir? Ne önerirsiniz?

uchiha uchiha (28)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Merhaba uchiha,

    uzmanim.net'e hoş geldin.

    Benim size önerebileceğim Gerçek zamanlı koruma sağlayan iyi 3 ücretsiz antivirüs programı:

    1. Avast ücretsiz antivirüs
      Özellikle ev kullanıcıları için bence en iyi ücretsiz antivirüs programı AVAST
    2. AVG ücretsiz antivirüs
      Avast için yerine kullanabileceğiniz yine ücretsiz bir antivirüs programı
    3. Avira ücretsiz antivirüs

    Aynı zamanda eğer kendinize lisansli bir antivirüs satın almak isterseniz, uzmanim.net desteği ile birlikte uzmanim.net marketten antivirüs satın alabilirsiniz.

    Güncel antivirüs fiyatları ile birlikle, tavsiye ettiğimiz antivirüs yazılımlarına buradan ulaşabilirsiniz: uzmanim.net market

    uzmanim.net market üzerinden alacağınız antivirüs yazılımlarında ücretsiz, öncelikli uzmanim.net desteğine sahip olacaksınız.

    Bu antivirüs programları gerçek zamanlı koruma sağlar. Gerçek zamanlı korumanın anlamı şudur:

    Virüs olan bir dosyayı tıkladığınızda veya virüs olan bir siteye girdiğinizde sizi uyarır ve virüsün bilgisayarınıza bulaşmasını engeller. Yukarıdaki antivirüs programlarında birini tercih edebilirsiniz. Unutmayın bunlardan sadece birini yüklemelisiniz. Aynı anda bir kaç gerçek zamanlı koruma yapan antivirüs programı kullanmak doğru değildir.

    Ayrıca size yine bunlar ile birlikte kullanabileceğiniz gerçek zamanlı koruma özelliği ücretli sürümlerinde olan bir kaç anti-malware programı önerebilirim.

    Anti-malware, virüsleri, truva atlarını ve pek çok zararlı yazılımı da içine alan bir kavramdır.

    Aşağıdaki yazacağım programları yukarıdaki antivirüs programları ile birlikte kullanabilirsiniz (gerçek zamanlı koruma özelliklerini kapalı tutmak koşulu ile):

    1. Malwarebytes anti-malware (uzmanim.net market antivirüs satın al)
    2. Emsisoft anti-malware (uzmanim.net market antivirüs satın al)
    3. HitmanPro

    Bu anti-malware programları kendi başlarına çalışmaz. Yani siz bu programları bilgisayarınıza kurduktan sonra devreye girmez. Siz programları belirli zaman aralıkları ile çalıştırmalı ve bilgiayarınızı taramalısınız. Tarama sonucunda bulunan virüsler bu programlar tarafından silinecektir.

    Şu formülü uygulayabilirsiniz:

    1. Avast'ı bilgisayarınıza kurun
    2. Malwarebytes anti-malware bilgisayarınıza kurun.
    3. 15 günde 1 bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratın. Elbette çok fazla program yüklüyor ve aktif kullanıyorsanız daha kısa süreli taramalar yapabilirsiniz.

    Unutmamanız gereken hiç bir anti-virüs programı sizi %100 korumaz. Bu sebepten bir kaç anti-virüs programını benim önerdiğim formül ile kullanabilirsiniz.

    Ayrıca bir dosya da virüs var mı yok mu anlayabilmek için uzmanim.net şüpheli dosya tarama servisinden yararlanabilirsiniz. Bu sistem sizin için dosyayı 54 farklı antivirüs ile tarar ve virüs olup olmadığını size raporlar.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ediyorum. Bu yükliyeceğim anti-virüs programları bilgisayarımızın yavaşlamsına neden olmaz değil mi? Tekrardan çok sağolun. uchiha 9 yıl önce
    • Avast yukarıdaki anti-virüs programları arasında en hızlı olandır. Malwarebytes sürekli çalışmayacağından bilgisayarın yavaşlamasına sebep olmaz. Eğer bir yavaşlama sorunu yaşarsanız kaldırıp diğer antivirüs programlarını sırası ile deneyebilirsiniz. Hangisinde rahat ederseniz onu kullanabilirsiniz. alattin 9 yıl önce

    Yaklaşık 3 yıldır Avast kullanıyorum. Ve şu ana kadar beni yarı yolda bıraktığını görmedim. Hem bilgisayarı fazla zorlamıyor. Kullanıcıyı sürekli uyarıp günlük işlerimi aksatmıyor. Oyun gibi programlarda haddini bilip geri planda kalmasını biliyor. Kısaca varlığıyla yokluğu bir. Bu yüzden de 3 yıldır vazgeçmedim kendisinden.

    Ahmetcanoral Ahmetcanoral (51)
    9 yıl önce cevaplandı

      Windows 8 (ve 8.1) için işletim sisteminin bir parçası olan Windows Defender' de bireysel ve ev kullanıcılarının ihtiyacını karşılayabilir. Ben şahsen kullanıyorum ve memnunum; ihtiyacımı karşılayabiliyor.

      Yani sisteme ayrıca bir anti-virüs kurmaya gerek olmuyor, Windowsun kendi koruması ile bu ihtiyacı karşılıyabiliyorsun.

      Bunun için yapman gereken tek şey, Windows Defender programını program arabiriminde "Ayarlar" sekmesinden "Gerçek zamanlı koruma" için aktif hale getirmektir (Bu aktivasyon Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>İşlem Merkezi sekmesi altında "Güvenlik" ayarlarındanda yapılabilir.).

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler temmuz. uchiha 9 yıl önce
      • Yardımlaşmak, paylaşmak bir fazilettir; en güzel davranış biçimlerindendir. temmuz 9 yıl önce

      bende temmuz gibi düşünüyordum ancak alattinin önerdiği şekilde malware bir programın yüklü olması bilgisayar güvenliği açısından önemli. daha bugün malwarebytes ile bir tarama yaptım ve program 271 tane virüs tesbit etti

      murhan47 murhan47 (4)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Elbette MalwareBytes veya benzeri zararlı yazılım tarama programları ile takviyede edilmeli. Ama bu sadece Windows 8 ve Defender ile ilgili değildir. Bütün işletim sistemleri ve diğer antivirüs programları içinde geçerlidir. Antivirüs programlarının hedef ve fonksiyonları ile spyvare, malware, adaware arama/koruma programları tam olarak aynı değildir. Temelde her biri kendi fonksiyonlarını yerine getirirler. Antivirüs programları diğer zararlıları önlemekte fayda sağlayabilselerde temel fonksiyonları virüslere/trojanlara karşı önleme/koruma yapmaktır. Diğer bahis konusu program ve programlarda bunun tam tersi şekilde fonksiyon gösterirler. Yani temelde spyware, malware vb zararlılara karşı etkilidirler. Bu sebeple sapla samanı karıştırmamalıyız. temmuz 9 yıl önce
      • peki azizim malwarebytes yüklü bunun yanında win deffender ı kullanmamı mı önerirsin yoksa full avast mı murhan47 9 yıl önce
      • Avast full eğer güvenilir kaynaktan edinildiyse tercih edilebilir. Ama ben gerek kendi sistemlerimde, gerekse eş-dost bilgisayarlarında Windows 8 için Defender'i aktif ediyorum, Windows 7' ler içinde Avast Free kuruyorum. Daha önceleri Windows XP'ler içinde aynı şekilde hep Avast Free.. temmuz 9 yıl önce
      • malwarebytes ta premium hesap sadece o kullanılsa nasıl olur murhan47 9 yıl önce
      • Sadece MalwareBytes, premium versiyon bile tek başına yeterli olmaz. Çünkü bu, zararlı yazılımlara karşı sistem koruması yapsada bir antivirüs değildir ve sistemi virüslerden/trojanlardan koruyamaz. Virüsler ve bilimum zararlı yazılımlara karşı sistem korumasında temel olan antivirüs programlarıdır. MalwareBytes ve benzerleri ise sistem korumasında önemli rol oynamakla birlikte, antivirüsprogramlarından sonra gelirler; tali ve tabidirler. temmuz 9 yıl önce

      claim win free.

      tek gerçek ücretsiz antivirüs.

      djmarmaris djmarmaris (1)