Bilgisayar IP alıyor ama internete girmiyor

Merhaba benim ödevim var.Yardımcı olur musunuz Bir soru var Soru şöyle"Benim bilgisayar ip alıyor ama internette çıkmıyor bazı sitelere giriyor  bazılarına ise  girmiyor."Soru aynen böyle Cevaplarsanız sevinirim.

aloneman16 aloneman16 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu problemin kesin bir çözümü yok, çünkü birden fazla sebebi olabilir. Belki şu konuyu okumak ödevinde yardımcı olur:

    Windows da karşılaşılan WiFi sorunları ve çözümleri

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bu İP çakışması değilde DNS problemi gibi görülüyor. Bu problemi aşmak için internet servis sağlayıcısının sana sağladığı DNS sunucusu değilde milletler arası tanınmış DNS sunuculari kullanılmalıdır (Manuel girilmelidir).

      Google DNS ( 8.8.8.8 - 8.8.4.4 ) ve Open DNS ( 208.67.222.222 - 208.67.220.220 ) sunucuları bunlardan en bilinenler ve en rağbet gorenleridir.

      DNS değiştirme (tıkla)

      Veya DNS bozulması yada hatalı yüklenmesi mevcuttur.

      Bu durumda komut isteminden ipconfig /flushdns komutu çalıştırılarak DNS önbelleği temizliği işlemi yapılır:

      DNS önbelleği temizleme nasıl yapılır? (tıkla)

      Not: İP çakışmaları (yerel agdakı diğer istemciler ile aynı IP adreslerinin tesadüf ederek çakışmaya yol acması) sitelere girmeyi engellemez, bağlantı kopmalarina yol açar. Senin bahsettiğinde ise kopma yok ama bazı sitelere girmek mümkün olamıyor.

      temmuz temmuz (12505)