Bilgisayar Kapanması

Bilgisayarım Sony Vaio VPCZ1 İntel Core i7 ve Nvidia Geforce' sahip bir bilgisayar oyun oynarken aniden kapanıyor bilgisayarımı tarattım virüs yok fazla uygulama yok aynı zamanda soğutucu kullanıyorum bilgisiyarın fanından çılgınca bir ses çıkıyo ve pat diye kapanıyo yardımcı olursanız sevinirim yoksa yeni bilgisayar almak zorunda kalacağım

tauriel tauriel (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşlemcinin aşırı ısındığını düşündürüyor. Speccy (tıkla) uygulamasını download et ve sistemine kur. Bu uygulama arabiriminden işlemci sıcaklığına bak. Sistem faal durumda 70 üzeri sıcaklıklar okunmakta ise mutlaka işlemci fanını ve işlemci üzerindeki termal macunu kontrol et. Laptop alt kapağı üzerindeki (veya yan kısımlardada olabilir) havalandırma ızgaralarınıda ayrıca kontrol et, gereken temizlemeleri yap.

    Problem düzelmezse işlemci üzerindeki eski termal macunu temizleyerek yenisini tatbik et (Bilgisayar teknik servislerinde ve teknoloji mağazalarında bulunur.).

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum çok saolun ayrıca termal macun almama da gerek kalmadı çok çok minnetarım çok saolun :) tauriel 8 yıl önce
    • Geçmiş olsun :) temmuz 8 yıl önce