Bilgisayar kapanmıyor

Öncellikle Herkese Merhaba,

Geçenler de hayatım da yapmadığım bir işe kalkıştım o da pc'ye format atmak bunu daha profesyonel bir kişiye yaptıracaktım ama bir işim vardı pc'yi temizlemem gerekiyordu bios ayarlarından mıdır yoksa yanlış kurduğumdan mıdır bilemiyorum pc kapattığım da fanlar çalışmaya devam ediyor internetten bu sorunla ilgili bazı konulara baktım ama işe yaramadı bu sorunumu cevaplandırırsanzı sevinirim teşekkürler.

simtekno simtekno (-1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Yanlış formatlamak ile böyle bir hataya sebep olmazsınız. Bilgisayarı formatlamak sadece başlangıçtır. Aşağıdaki yazdıklarımı yaparsanız sorun düzelecektir.

    • Windows güncellemesini çalıştırın ve Windows'u güncelleyin. Tüm güncellemeleri yükleyin.
    • Daha sonra tüm sürücüleri güncelleyin.

    Sorununuz Windows güncellemelernden veya Sürücü güncellemelerinden kaynaklanıyor muhtemelen.

    Sürücü güncellemek için Driver Booster kullanabilirsiniz:

    Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?

    Bilgisayarın kapanmama sorunu bu işlemlerden sonra da devam ederse bildirirseniz başka alternatif yöntemler yazarım. Fakat kapanmama sorununun güncelleme ve sürücü yükleme sonrasında çözüleceğini düşünüyorum.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayarım güncel sürücülerim de güncel onlarda hiç bir sıkıntı yok. simtekno 9 yıl önce

    daha ayrıntılı yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım formatm atmadan önce oluyormuydu böyle formattan sonra günceleştirmeler yüklettinmii

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

    • formattan önce böyle bir sıkıntım yoktu her şey formattan sonra oldu, ayrıcı bilgisayarım güncel ve driverlar da güncel. simtekno 9 yıl önce

    -1

    formattan önce böyle bir sıkıntım yoktu her şey formattan sonra oldu, ayrıcı bilgisayarım güncel ve driverlar da güncel.

    simtekno simtekno (-1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Konu muhtevası ile ilgili değilde, mesajlaşma tarzın üzerine birşeyler demek istiyorum. Önce, problemin çözüldüdemi üstteki mesajı onaylamışsın?! Böyle olunca yeşil çentiği görenler problem çözülmüş sanarak nasıl çözüldüğüne bakmak istiyorlar ama çözüm cevabında hala problemin anlatıldığını görüyorlar. Hemde sanki kendi problemini yine kendin çözmüş gibi kendi mesajını kabul etmişsin. Böyle garip durumlara yol açılmamalı. Bu garabet, senin çözüm bulmanıda engelleyebilir. Dikkat edilmeli.. Uzmanım.net yönetimide yeni sürüm için acele etmeli ve yeni sürümde bu tür saçmalıklara mahal vermemeli. temmuz 9 yıl önce
    • Lütfen Hakkında bölümünü okuyarak, uzmanim.net'in nasıl kullanıldığı hakkında bilgi alın. Aksi takdirde hesabınız kapatılacaktır. hakan 9 yıl önce
    • hayır sorunum çözülmedi yanlışlıkla tıklamışım. simtekno 9 yıl önce