American Megatrends yazısı

Bu gün ekran açıldı “Casper” yazısından sonra “American Megatrends” yazıyor sol tarafında kırmızı bir üçgen var ne yapmalıyım?

enweerr enweerr (1)
4 yıl önce sordu

  • Monitörüne giden kabloları kontrol et darkcrak 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

No signal demek ekrana görüntü sinyali gitmiyor demek. No signal hatasına bir kaç şey sebep olur:

  • Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden oynamış olabilir. Bu kabloyu kontrol etmen lazım.
  • Ekran kartın yerinden oynamış olabilir. Ekran kartı slota tam oturuyor mu kontrol et.
  • Monitör kasaya eski tip pinli soket üzerinden bağlanıyorsa pinlerde yamulma, kırılma olabilir.
  • Ekran kartın arızalanmış olabilir. Bu durumda yeni ekran kartı gerekir.
  • Anakart ekran kartı soketi arızalanmış olabilir. Yeni ekran kartı alman gerekecektir.

No signal hatası genel olarak bu sebeplerden alınır.

hakan hakan (15394)