Bilgisayar kasası oluşturmak istiyorum

Bir sistem toplamak istiyorum 1500 tllik yardımcı olabilirmisinz hem oyun için iyi fazla oyun için değil iki oyun için birde ev için iyi olan cevaplarınızı bekliyorum

muha189 muha189 (29)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-uygun-fiyatli-oyuncu-bilgisayari-813002415/detay

    Bu sisteme benzer sistem alabilirsin, alırken oyun testini falan yaptırmanda fayda var. Aldıktan sonra sisteme 240 GB'lık bir SSD alarak sistemi uzay mekiğine çevirebilirsiniz.

    Senin için bilgisayar bakıyorum ancak çok kötü bilgisayarlar fahiş fiyatlara veriyorlar.

    Edit :

    FSP400Watt Kutusuz Güç kaynağı = 208 TL

    4 GB DDR4 2666MHz RAM = 190 TL

    A320M-H Anakart = 400 TL

    Ryzen 3 1200 = 462 TL

    Sandisk 240 GB SSD = 270 TL

    Ekran kartsız toplam 1500 TL oldu, ekran kartını da 200 TL idareten lik ekran kartı alabilirsiniz yada;

    http://www.dfsbilgisayar.com/amd-radeon-2gb-rx460-910486-002-gddr5-128bit-pci-express-3-0-x16-ekran-karti

    Bu ürünü alabilirsiniz, eğer bu şekilde b ilgisayarı alırsanız GTA 5 rahatça oynatır. Yalnız şunu söyliyeyim RAM 4 GB, ZULA ve PUBG Lite için yeterli ancak PUBG ve GTA5 Oynamak istediğin zaman RAM'den kaynaklı drop yeme ihtimalin var bunnu göz önünde bulundur.

    6000 TL Sistem TOPLAMA:

    İşlemci : Ryzen 5 3600 = 1300 TL
    Anakart : MSI B450M PRO M2 = 500 TL
    RAMCorsair Vengeance 8 GB RAM ( 2 Adet ) = 600 TL
    Ekran Kartı : Gigabyte GTX 1660Super = 1900 TL
    SSD : 960 GB Crucial BX500 SSD = 750 TL
    Kasa : Dark Guardian PRO = 510 TL
    PSU : Sharkoon SHP650, 650Watt PSU = 390 TL

    Toplamda 5950 TL oldu, yukarıda fiyatları kaba yazmışım 10 - 20 lira fazla ancak hesaplarken tam hesapladım ve 5950 TL oldu.

    Yukarıda ki parçalar gayet kaliteli bileşenlerdir. Sharkoon PSU, Crucial SSD, Corsair RAM, MSI anakart, fiyat performans olarak kaliteli ve performanslı ürünler oldu, Ekran kartını aktif olarak kullanıyorum ve beni üzmedi. İstersen 7K'ya da toplayabilirim, tek tek toplanırsa az çok perofrmanslı olur ancak montaj yapmasını bilmiyorsan kesinlikle montajını kendin yapmaya çalışmamalısın çünkü bazı işlemciler için bazı anakartlara BIOS güncellemesi yapman gerekli, bende hangi anakartın gerekli olduğunu bilmiyorum, bi bilgisayarcıya montajını yaptırabilirsin yalnız yaptırırken kesinlikle ve kesinlikle yanında ol. İstersen 7K'lık sistem toplayabilirim.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      mükemmelsin kardeşim allah razı olsun ben sana bişey diyecem diyelimki birinin drumu iyise kendine sıfırdan 5 6 milyarlık bilgisayarmı alması iyi yoksa kendi kursa daha mı iyi olacak

      muha189 muha189 (29)
      3 yıl önce cevaplandı

      • bir yerden topla, bir siteden hazır bilgisayarı özelleştir daha ucuza denk geliyor. hydra 3 yıl önce
      • allah razı olsun muha189 3 yıl önce
      • yorumumu özelleştirdim 5950 TL'ye efsane sistem topladım bakabilirsin @muha189 hydra 3 yıl önce