Bilgisayar kasasından gelen yanık kokusuna benzer koku

Bu gün bilgisayarda oyun oynarken bir koku geldi.

Kokunun kasadan geldiğini anladım; içini açıp temizledim, fanlarını filan kontrol ettim ama herşey normal gözüküyor.

Koku kasa ısınınca yoğunlaşıyor, ben güç kaynağından şüpeleniyorum.

Şu an bilgisayarı normal bir şekilde kullanabiliyorum fakat koku devam etmek de.

Eğer alakası var ise; kasayı soğuması için kapattığımda güç kaynağının soğumadığını fark ettim arkasındaki on/off tuşunu kapalı konumada getirmeden soğumuyor.

bot094 bot094 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güç kaynağı marka model yazarmısın ? Sistem özelliklerinide belirt.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Altis ATX-300T diye eski bir 300W psu. Sistemdeki diğer parçalardan emin değilim bilgisayar çok önce hazır olarak alınıldı. Çalışırken psu'dan çıkan havayı kokladığım da hala o kokuyu az da olsa alabiliyorum. bot094 4 yıl önce
    • PSU Kalitesiz gibi geldi bana. Bu Koku Önemsenmeyecek kadar değil bu ilerde yanmasına, patlamasına sebep olabilir Büyük bir sorunun küçük başlangıcı bu @bot094 infinity 4 yıl önce