Bilgisayar kasasını nasıl temizleyebilirim?

Merhaba, ben masaüstü bilgisayarımın kasasının içini saç kurutma makinesi ile temizlemek istiyorum. Kasaya zarar verir mi? Temizlersem bi' sıkıntı olur mu?

emrah662020 emrah662020 (30)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Çok yakın tutma görünen tozları alsan yeterli. Gerisini de sert olmayan bir fırça ile temizlersin. Özellikle CPU fanının bloğunu. Orası çok toz kaplıyor orayı fırça ile temizlersen sıcaklıklarda düşüş olur.  Hiç dikkat etmemiştim baya tozlanmış 30 derece birden düştü, 7/24 aktif kullanıldığı için çok tozlanıyor. Tabii ki de saç kurutma makinesini soğuğa alman lazım.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Temizlemende sorun olmaz ama bilgisayarını sökmeden önce bütün bağlantıları çıkart.

      Bilgisayarını temizlerken fanın dönmemesine dikkat et çünkü fan döndüğü zaman elektrik üretip bilgisayarının anakartına zarar verebilirsin.

      Bilgisayarını temizlerken vidaları aldığın yere takmanda fayda var yani vidayı nerden söktüysen onu oraya takman lazım yoksa anakartı patlatırsın yanlış vida ile.

      Bilgisayarı temizlerken saç kurutma makinasını soğuk olarak ayarla ve uzaktan üflet tabii fanın olduğu bölümleri uzaktan üftet ve fana üfletirken fanı tut fan dönmesin dönerse elektirik üretir bilgisayarının anakartına zarar verebilir.

      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Bilgisayar kasası. hydra 3 yıl önce
      • Bu aralar çok aşırı dalgınım :( @hydra hemen düzeltiyorum. darkcrak 3 yıl önce
      • @hydra düzelttim :) darkcrak 3 yıl önce

      Peki teşekkürler hepinize

      emrah662020 emrah662020 (30)