Bilgisayar kasasının arkasından elektrik gelmesi normal mi?

Merhaba, eski bir kasam vardı. Biraz uğraştım topladım. Ama kontrol kalemiyle arkasına dokununca elektrik veriyor bu normal midir her kasada var mı?  Yardımlarınızı bekliyorum

kullanici419942 kullanici419942 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar kasasının arkasından elektrik gelmesi normal değildir. Bu kasada elektrik kaçağı var demektir. Öncelikle bilgisayarı bağladığın prizin toprak hattına sahip olması gerekir.

    Topraklı Priz

    topraklı priz

    Bu örnek bir topraklı priz.  alt ve üstte bulunan metallar topraklama içindir ama evinin elektrik hattında da topraklama olması gerekir. Sorunun bundan kaynaklanıyor. Bir elektrikçinin evinizde toprak hattı var mı kontrol etmesi lazım.

    Bu durum hem bilgisayara hem sana zarar verebilir.

    murat murat (12492)