Bilgisayar kendi kendine mavi ekran hatası verip duruyor

 Merhaba tekrar karşınızda bulunuyorum. Uzun bir zaman oldu konu yazmayalı tekrar geldim. 1 Ay önce Orijinal Lisansıyla satın almış olduğum windows 8.1 proya yükselttim (Win 8 prodan). Win 8 proda memnundum fakat windows 8.1 in artık stabil hale geldiğini düşünerek yükselttim. Sorunum şu Bilgisayar açarken veya masaüstündeyken mavi ekran hatası verip yeniden başlatıyor ve öyle tekar açılıyor. Bilgisayarımı açarken başlangıçta all boot are tried hatası alıp yeniden kapatıp açtığımda düzeliyor. Bu hatalar ilk kez geldiğimde hor gördüm fakat zamanla sürekli gelmesinden dolayı şikayetçiyim. Sizin taramalardan sonrada gene oldu.Gmer adlı porgramı açtığımda system 32 filan erişemiyor tararkende mavi ekran hatası alıp güvenli modda yeniden başlattım. Sorunumun virüste değil systemde olduğunu düşünüyorum ve uygulamalarda arada bir kasıyor ve disk kullanımı anormal oluyor. Ve bilgisayarın başlangıcı win 8 prodan 10 saniyeyi geçmezken bunda 1 dakikayı geçiyor.

egecano egecano (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tekrardan hoşgeldiniz,

    Mavi ekran hataları Windows'un en genel hatalarıdır. Bu sebepten hatanın sebebi ve çözümü ciddi analiz gerektirebilir.

    Mavi ekran hatalarını sebepleri yazılım veya donanım kaynaklı olabilir. Hata mesajı ve hatanın kodu hatayı çözmek için çok önemli.

    Burada hakan'ın paylaştığı bir çözüm var : Mavi Ekran Hataları Nasıl Çözülür?

    Buna ilave olarak c:\Windows\Minidump klasöründeki dosyaları bir sunucuya yükler ve linki bize gönderirseniz dumb dosyalarını analiz ederek hatanın nereden kaynaklandığı yönünde yorum yapabiliriz.

    Gmer kullanmanızı önermiyorum. Zira Avast yüklemek daha mantıklı olacaktır. Gmer Avast'ın içinde gömülü olarak geliyor. Ayrıca Avast daha sık güncellenen bir uygulama.

    murat murat (12492)