Bilgisayar mavi ekran verdi şu an açılmıyor

Kuzenimin bilgisayarı mavi ekran vermiş ve kuzenimde mavi ekranda %'nin dolmasını beklmeden kapatmış. Şimdi açmaya çalıştığımda  3-4 dakika bekletiyor ve sonrasında Acer yazısı geliyor. Tam açılacağı sırada ekranda critcal low battery yazısı çıkıyor ve kapanıyor. Açarken F8 tuşuna basarak güvenli modda açmayı deniyim dedim 3 dakika boyunca F8'e bastım yine aynı sorun. Şarjda ve şarjda değilken denedim durum aynı.

Şimdiden ilgilenen herkese teşşekkür ederim.

hasanalpcan hasanalpcan (33)
8 yıl önce sordu

  • yapamaz iseniz yazın yinede candan 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

bu sorunu gidermek için bios.a girebilmeniz lazım http://www.tamindir.com/indir/MjAxNS0xMC0xMCAxODowMToyOA==/active-boot-disk/windows/10.0.2 bu programı indirin ve resimlede aşada anlatıcam usb veya cd yazdırın olşturduğunuz medyayı bilgisayarınıza takın bilgisayarı başlatın ve biosa girin otamatik tarama için  entra basın bilgisayarınızdaki hataları tarayıp düzeltecektir sonra yeniden başalatın

candan candan (4301)
8 yıl önce cevaplandı

  • Başka bir bilgisayar kullanmadan yapabileceği bir yöntem var mı? hasanalpcan 8 yıl önce
  • kurlum medyanız varmı varsa takın ve biosa girin burdan dvd açılınca onar tıklatın https://www.facebook.com/canan.kolucolak burdanda sorabilirsiniz candan 8 yıl önce
  • maalesef kurulumla ilgili hiçbir şey yok ve laptop'da dvd girişide yok. hasanalpcan 8 yıl önce