Bilgisayar mikrofonu görmüyor, mikrofon sesimi algılamıyor nasıl çözerim?

Merhaba arkadaşlar daha önce kullandıgım Eye-Q(EQ-HM517) Hem kulaklık hem mikrofonum vardi bir süre oyun oynamaya ara verdim bilgisayari kullanmadim dokunmadım bile daha sonra bilgisayar oynayacaktim ve bi baktim mikrofondan ses gitmiyo kayıttan yürütme aygıtlarına baktigimda mikrofon diye bir seçenek yoktu daha sonra devre dışı bırakılmış aygıtlara baktim oradada yoktu ses driver'i yüklenilmiyor onboard ses kartı var sanırım pek anlamam ama ses kartı göremedim bilgisayarda ses driver'ina baktigimde AMD High Definition Audio Driver ve High Definition Audio yaziyo driver'lari güncelledim mikrofon bozuktur diye başka mikrofonda aldım taktım ama durum aynı jak girişleride bozuk değil bilgisayarin hoparlorunu takıp denedim hepsini..

jugareth jugareth (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ŞU İŞLEMLERİ YAPIN :

    Başlat > Denetim Masası > Ses > Kayıt > Mikrofon Seçeneğinin TİK İşartiyle işaretli olduğundan emin olun

    ayrıca

    Aygıt Yöneticisinden > Ses Bölümüne gelerek Aygıtın Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

    DONANIMSAL YADA YAZILIMSAL BİR ARIZA OLABİLİR

    > DRİVERLERİ KONTROL EDİN

    > KABLO BAĞLANTILARINI KONTROL EDİN

    kullanici567286 kullanici567286 (41)
    9 yıl önce cevaplandı

      Mikrafonunun ayarlarını dogru yaptıgına emınmısın yada jak girişinimi yanlış taktın kontrol et :)

      emreakdas emreakdas (1)