bilgisayar neden kasıyor ?

Bilgisayarı verimli bir şekilde kullanıyordum ama son zamanlarda kasmaya başlaı ve kullandığım programları kullanamaz oldum arcGIS gibi. Kasıldığı zaman fan da çalışıyor. Bilgisayarımı bu yavaşlıktan nasıl kurtarabilirim. Ve programı nasıl rahat bir şekilde kullanabilirim ?

Bilgisayar Lenova Yoga 520

Bilgisayar sistem özellikleri :  4GB RAM , ıntel Graphics 620 / NVIDIA 940MX , i5-8250U CPU

bilgisayarımda yeni yüklediğim bir virüs programı yoktur. Windowsun kendi korumasını kullanıyorum. Kaypersky var ama lisans istiyor.

vivian vivian (15)
4 yıl önce sordu

  • Her hangi bir antivirüs programı kullanıyor musun? darkcrak 4 yıl önce

Toplam 3 Cevap

1.Çözüm:

Bilgisayarın fazla kasıyor ise temiz ön yükleme yapmanı önere bilirim

Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

2.Çözüm:

Eğer bilgisayarında bir antivirüs programı kullanıyor isen kaldırmanı önere bilirim çünkü bazı antivirüs programları çok ağır bu yüzden bilgisayarının donmasını sağlıyor

Ağır antivirüs programları:

  • Avast
  • Norton
  • AVG

Eğer daha önceden bilgisayarına avast indirip sildiysen bilgisayarının donması normal veya halen daha avast var ise çünkü bu sorunu ben de yaşamıştım ve şu şekilde düzeltmiştim

Avast'ı kaldırdım ve regedit'den de kalıntılarını sildim

3.Çözüm:

Eğer bilgisayarın güncel değil ise güncelle ayrıca ekran kartı programların da güncel değil ise güncelle.

NVIDIA ekran kartı güncelleme - En Kolay Yöntem 2019

AMD ekran kartı güncelleme nasıl yapılır?

Intel Ekran Kartı Yükleme - Güncelleme - En Kolay Yöntem

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce cevaplandı

  • bilgisayarda yeni yüklediğim bir antivirüs programı yok windows kullanıyorum. Kaspersky var ama güncel değil. Bilgisayar aslında şuan iyi çalışıyor ama ArcGIS e girince program kendini işlem yaparken kapatıyor ve bana çok lazım bir program ne olmuş olabilir ? vivian 4 yıl önce

Dostum bilgisayarı nereden aldın ? Sistem özelliklerin ney ?
Önceki konularına bakıyorum hep bir sorun, hep bir sorun. Bence o bilgisayardan hayır gelmez.

infinity infinity (402)
4 yıl önce cevaplandı

  • o bilgisayarı değiştirdim o gerçekten çok kötüydü bu bilgisayar iyi aslında sadece bi programda sorun veriyor önceden iyi çalışıyordu. Program Arcgis. bilgisayarım da Lenova -YOGA520. vivian 4 yıl önce
  • Hiç uğraşma, Format at en iyisi :) @vivian infinity 4 yıl önce

Bilgisayarının teknik özelliklerini belirtmelisin. Sonra da bu bilgisayarda hangi programları kullanıyorsun bunu yazmalısın.

Örneğin 4GB bellek varsa, SSD yoksa ve sen arcGIS kullanmaya çalışıyorsan kasılmalar normaldir. Daha önce sorunsuz çalıştığını söylemişsin.

Programlar gelen güncellemelerle birlikte yavaşlayabiliyor. Windows olsun arcGIS olsun güncellemeler ile daha hantal ve daha fazla sistem gereksinimi isteyen yazılımlara dönüşüyorlar

Sen daha önce sorunsuz kullanıyor olabilirsin. Donanımın sınır noktatadır. Örneğin 4GB bellek yetiyordur o zamanlar. Sonrasında artık yetmemeye başlamıştır.

hakan hakan (15424)
4 yıl önce cevaplandı

  • işlemcisi -i5-8250U CPU , 4GB bellek ve SSD yok. Program Crakli olduğundan güncelleme gelmiyor. bilgisayarımda bir ara alan yetersizliği vardı o yüzden bütün klasörleri sıkıştırmış şimdi onları düzeltip bir bakacağım. vivian 4 yıl önce