Bilgisayar önerisi yapar mısınız?

Merhaba dostlar, yakın zamanda sistem satın alacağım. Her türlü oyunu oynuyorum; ağırlıklı olarak edit, render için kullanacağım. Kullandığım programlar: "Adobe Photoshop, Premiere Pro, After Effects vs." 6750TL çıkabildiğim en yüksek sınırdır. Bu sınırı aşmayacak şekilde güzel bir sistem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. 1TB HDD kesin istiyorum. Daha önce hiç kullanmadığım için ne gibi durumlarda ihtiyacım olur bilmiyorum, bu yüzden SSD boyutu da size kalmış. Şimdiden çok teşekkürler.

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    https://www.gamegaraj.com/urun/aquarius-5t-10/ Her şey olması gerektiği gibi hiçbir şey değiştirmene gerek yok.

    Değiştirmek istersende anakartı düşürüp RAM'i 8 GB yapabilirsin, ya da anakartı düşürüp HDD ekleyebilirsin ileride de RAM eklersin. 1660 Super gibi bir nimet var bu sistemde.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @hydra "Değiştirmek istersende anakartı düşürüp RAM'i 8 GB yapabilirsin" cümlenden şunu anlıyorum ki sen sistemi düzenleyip link atmışsın ancak bana düzenlediğin şekilde gelmediğini anladım. Çünkü linki açtığımda RAM zaten 8 GB geldi. Nasıl düzenlemeler yaptığını söyleyebilir misin? Senin bilgilerine çok güveniyorum, seni bu sitede çok görüyorum ve uzun zaman sonra bilgisayar alacağım o yüzden emin olmaya çalışıyorum dostum kusura bakma. egesacinti 3 yıl önce
    • https://hizliresim.com/eDGSqU Dostum sistemi bu şekilde yaptım 6,950 tl oluyor. Sanırım alabilirim ama sana danışayım istedim. Çünkü birisi yorumlara "bilmeyenler için 10400f işlemcisi z490 chipsetli olmayan anakartlarda 2666 mhz de çalışıyor bunu öngörerek alınız" yazmış. Bu durumda bi sıkıntı olur mu? Bizi ilgilendirir mi bu durum? egesacinti 3 yıl önce
    • @hydra egesacinti 3 yıl önce
    • Siteyi tekrara araştırınca bu ürünü buldum; hydra 3 yıl önce
    • https://www.gamegaraj.com/urun/mastory-5t-10/ hydra 3 yıl önce
    • Anakartı düşürüp işlemciyi i5 10400F yapıyorsun, RAM'leri de den düşük 2x8 yapıyorsun o da 2666 MHz zaten bu sistemde 3200 MHz göremeyeceğin için bence seçilebilir. Sonrasında 1 TB ek disk ekliyorsun toplam fiyat 6600 TL oluyor @egesacinti hydra 3 yıl önce

    https://www.itopya.com/ bu bilgisayarıda göz önünde bulundurabilirsin yani @hydra 'nın önerdiğini beğenmezsen bunuda göz önünde bulundur bence.

    • AMD RYZEN 5 2600X 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm MPK İşlemci
    • GIGABYTE B450M S2H V2 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
    • 3 Adet x XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
    • SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE SF 4GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
    • SHARKOON TG6 RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
    • SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
    • WD 500GB SN550 NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma)
    • SHARKOON SHP650 V2 650W 80+ 120mm Fanlı PSU

    Bilgisayarın özelliklerini bu şekilde seçersen iyi olur.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • R5 2600X bende var hiç tavsiye etmiyorum düzensiz voltaj dalgalanmaları ve verdiği düşük performans can sıkıyor, elle stabil ayarı bulana kadar canım çıktı, hem de render ve edit işlerinde biraz düşük kalıyor. 5500XT alınmamalı fiyatlar ekran kartı stokları azaldığından dolayı gereksiz arttı o fiyata o ekran kartı değmez hele markası sapphire en çok satan ancak en çok sıkıntı yaratan bir marka. Kasanın önünde hava alacak yer var gibi gözüküyor ama etkisi yok denecek kadar az, o PSU'u bende önerirdim eskiden ancak şimdi önermiyorum. 3 Adet 8 GB gereksiz sebebi ise dual channel çalışmayacak 8x4 olsaydı evet önerirdim ancak 8x3 şeklindeyse önermiyorum. Benim attığım sisteminde güç kaynağını bilmiyorum ancak sorun yaşayan olmadığından dolayı önerdim, Game Garaj Aigo'ya ürettiriyor PSU'ları o da çin asıllı bir şirket, itopyanında son zamanlarda siparişlerde sıkıntı yaşanıldığı söyleniyor emin değilim hydra 3 yıl önce
    • @egesacinti ekleme yaptım @hydra darkcrak 3 yıl önce
    • Oyun oynaayan b irine GT 710 kart önermek mi? Olmamış darkcrak hydra 3 yıl önce