Bilgisayar oyun oynarken ve video izlerken donuyor

Bilgisayarım oyun oynarken ya da video izlerken donuyor. Nasıl düzeltirim?

İşlemcim: Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz

Ekran Kartım: R7 240 2 GB

Anakartım: Asus P5KPL-AM SE

RAM: 4 GB DDR2 RAM (BİRİNCİ RAMIN MARKASI KİNGSTON, İKİNCİ RAM MARKASI HI-LEVEL)

SSD :SAMSUNG 750 EVO 120 GB

HDD:WDC WD1200JS

Bilgisayar video izlerken donuyor sorununu nasıl çözerim?

melihxtere melihxtere (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Donmadan kastın tam olarak nedir bunu açıkarsan çok iyi olur. Eğer bilgisayar donduğunda fare imleci hareket etmiyor, klavyeden de işlem yapamıyorsan bilgisayarın aşırı ısındığı için işlemcin kendini korumaya almış olabilir.

    Öncelikle işlemci fanı düzgün çalışıyor mu kontrol et. Eğer fanda bir sorun gözükmüyorsa o zaman işlemci ve fan arasındaki termal macunun yenilenmesi gerekebilir.

    Video izlemek ve oyun oynamak işlemcinin yoğun kullanılmasına dolayısı ile ısınma sorunlarına yol açabilir.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    Evet Tam Dediğiniz Gibi Oluyor Fare İmleci Kımıldamıyor Klavyeyle İşlem Yapamıyorum Şimdi Ben İşlemcinin Termal Macununu Mu Yenileyim

    Şuan Isısına Baktım Boyle Average Temperature    47 °C  Sizce Normal Mi

    melihxtere melihxtere (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bu normal bir ısı değeri ama kilitlenme anında yükseliyordur. fanda bir sorun görünmüyorsa, evet termal macunu yenilemenin faydası olur. hakan 5 yıl önce
    • Evet Fana Baktım Normal Çalışıyo Termal Macunu Değiştiricem Şimdi İnşallah olur O Kilitlenme Ramden Alakası Yoktur Demi 2 RAM farklıda o yuzden sorayım dedim melihxtere 5 yıl önce
    • Yeniledim Donma Oluyo Gene Hatta Yeni İşlemci Fanı Aldım Donam Oluyo melihxtere 5 yıl önce

    Senin sorunun @hakan hocamın yazdığı gibi daha çok ısı sorunu gibi duruyor. Yorumda belirttiğin iki ramin farklı olması daha çok mavi ekran ve çökme sorununa yol açar. Bence ilk olarak termal macunu yenilemelisin. Sorun devam ediyorsa o zaman başka şeylere bakmak gerekir.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Windowsu SSD'ye yükle sorun ortadan kalkarsa demekki sorun HDD'deymiş derim.

      infinity infinity (402)