Bilgisayar performans derecelendirmesi

Windows vistada bilgisayar temel bilgilerinde bilgisayar derecelendirmesi var. Bu derecelendirme en alt sınıra göre derecelendiriliyor. Benim derecem ise ;

İşlemci : 4.1

Bellek(ram) : 5.3

Grafikler : 1.9

Oyun Grafikleri : 1.0

Birincil Sabit Disk : 5.8

Bu derecelendirme işlemi format atmadan önce en alt sınırı 2.0 dı fakat  şuanda bu oran daha düşük bunun kaynağıda oyun grafiklerinden dolayı, bu oranı nasıl yükseltebilirim ?

furkan527 furkan527 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Deneyimi Dizini konusunda çok fazla yapabileceğiniz birşey malesef yok.

    Şunları deneyebilirsiniz:

    1. Ekran kartınızın en son çıkan sürücülerini yükleyin.
    2. Vista için en son sürüm (DirectX 11.0) yükleyin.

    Windows Deneyimi Dizini puanını arttırmak için Microsoft'un oyun grafikleri için önerisi donanım yükseltmesi yapmak. Fakat siz yukarıdakileri deneyerek tekrardan kontrol edebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      DirectX 11.0 yüklü zaten. Sorunumunda zaten ondan kaynaklandığını sanmıyorum son sürüm yüklü olduğu için. (Bkz. Bilgisayarda en son sürümler yüklü bilginize) Başka tür yardımcı olabilecek varsa cevap yazabilir, bilginiz için teşekkürler.

      furkan527 furkan527 (1)