Bilgisayar Şarjı Algılamıyor

Merhaba,

Düzenleme : Bilgisayarda normal gezinirken çok güzel şarjı doluyor.Örneğin Chrome'da geziniyorum,video izliyorum hiç bir sıkıntı yok.

Fakat herhangi bir oyuna girdiğimde 20-30 dakika sonra,şarjı algılamıyor.Yani bilgisayarın şarjda iken olan parlaklığı ile normal parlaklığı arasında fark var.Oyun oynarken ordan anlıyorum şarj olmadığını.

Mesela şu an Chrome'da geziniyorum,30 dakika sonra oyuna girdim.Herşey normal fakat 20 dakika sonra şarjı 2-3 saniye aralıklarla algılamıyor.Bir algılayıp bir algılamıyor.

Çözümü nedir ?

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

  • Ahmet, Chrome'da gezerken şarj sırasında herşey normal ama oyun oynanırken temassızlık olmaz. Zira temas veya temassızlık fiziksel bir durumdur ve etkilenmesi için yine fiili bir değişme olması lazımdır. Seninki herhalde tahmindi. Neyse, şarj olmuyor derken neyi ifade etmek istemiştin? Bilgisayar çalışmaya devam ediyor ama bataryanın şajı kesiliyormu demek istemiştin yoksa bilgisayarın şajda oyun oynarken kapandığınımı? İkisi farklı şey. İstersen biraz daha açıklama yap, ona göre yardımcı olmaya çalışalım. temmuz 7 yıl önce
  • Acelem vardı,çıkarken yazmıştım soruyu.Düzeltmemi yaptım :) ahmetsamil 7 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Eğer güç yönetimiyle ilgili veya başka bir yazılımsal problem varsa bu en kolay ve sağlam bir yol olarak Sistem Geri Yükleme ile düzeltilebilir; sistem düzgün, problem öncesi bir zamana geri alınır. Bunu denersin.

Fakat ben batarya veya şarj adaptöründe pir problem (bozulma) olabileceğini düşünüyorum (Birinci ihtimal batarya).Eşten, dostan uyumlu batarya ve şarj adaptörü bulabilirsen, bunları önce biri sonra diğeri (en sondada ikisini birlikte) deneyerek problemin hangisinde olduğunu anlayabilirsin.

Eğer deneme için batarya ve şarj adaptörü bulamazsan herhalde tek çare kalır, o da bir teknik servise göstermek.. Bu tür problemlerde maalesef çok çözüm şansı olamıyor.

Problem inşallah yazılımla ilgilidir ve üstte belirttiğim yol ile düzeltilebilir. Yoksa işin zor ve brazda fazladan (teknik servis ücreti) masraflı olacaktır (Garanti devam ediyorsa buda çok problem olmaz).

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • Sorunu 1 hafta önceye geri yükleyerek hallettim.Şu anlık bir sorun yok.Teşekkür ederim :) ahmetsamil 7 yıl önce
  • Geçmiş olsun :) temmuz 7 yıl önce

Büyük ihtimalle şarj aletinde sıkıntı var.Sarj aleti orjinalmi?

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce cevaplandı

  • Hayır,fakat ilk kez başıma gelen birşey bu.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bu şarj aletini. ahmetsamil 7 yıl önce
  • Laptopu taktığın prize başka birşeylerde takılımı? Güç yetmezliğinden kaynaklı olabilir. ardahd 7 yıl önce
  • Hayır,sadece şarj aleti takılı. ahmetsamil 7 yıl önce
  • Oyun oynarken güç yetmezliği olduğu için yapıyor sanırsam. ardahd 7 yıl önce
  • Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.Şu an ilk kez karşılaşıyorum bu sorunla.Yeni şarj aleti almam sorunu çözücek midir ? ahmetsamil 7 yıl önce

Şarj dolmuyor derken "Şart aleti takılı, dolmuyor" mu diyor yoksa şarjınız tükeniyor mu?

araz01 araz01 (291)
7 yıl önce cevaplandı

  • Düzeltmeyi yaptım.Acelem vardı yazamamıştım.Bakabilirsiniz. ahmetsamil 7 yıl önce

Eğer doğru anladıysam bilgisayarinin sarj kablosu takili . Güc gerektirmeyen dengeli performansta calisirken bilgisayarin rahatlikla sarj oluyor. Fakat oyuna girdiginde yani bilgisayarin yuksek performans modunda calistiginda sarj etmiyor . Bunun nedeni yazilimsal. Güc yonetimi ayarlarinda bir sıkıntı var . Güc yönetiminde ki ayarlarini tekrardan varsayilan yapip bir kez daha kontrol edebilirsin.

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce cevaplandı

  • Dediğinizi yaptım.Fakat hala aynı.Yani 2-3 saniye şarj olurken sonraki 2-3 saniye de şarjı algılamıyor şarjı dolmuyor. ahmetsamil 7 yıl önce
  • Oyun oynamadigin zamanlar da da sarji algilamamazlik yapiyor mu ? blackheaven 7 yıl önce
  • Hayır.Mesela şu an geziniyorum internette hiç bir sıkıntı yok. ahmetsamil 7 yıl önce
  • Güç seçenekleriyle ilgili bir problem var o zaman . Sarj aleti temassizlik yapsa hep yapar. blackheaven 7 yıl önce
  • Nasıl düzeltebilirim peki ? ahmetsamil 7 yıl önce