Bilgisayar şifresi kaldırma | En Kolay 2 Yöntem

Windows 10 bilgisayarda var olan bilgisayar şifremi nasıl kaldırabilirim?

omercik omercik (9418)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7, 8, 10 işletim sistemli bilgisayarlarda açılış şifresini kaldırmanın 2 süper yöntemi var. Aşağıda hem tüm sistemler için hem de sadece Windows 10 için geçerli yöntemi bulabilirsiniz.

    Bilgisayar şifresi kaldırma: Windows 7, 8-8.1 ve 10

    1. Klavyedeki Windows tuşu + R tuşuna aynı anda basın. Çalıştır penceresi açılacak.
    2. Buraya şu kelimeyi yazın: netplwiz
    3. Karşınıza gelen kullanıcı hesapları yönetim panelindeki "Kullanıcı bu bilgisayar için parola girmelidir" seçeneğinin işaretini kaldırın.

    Bu çözümü videolu olarak uzmanım.net YouTube kanalında izlemek için bu linke tıklayın: Windows 10 bilgisayar şifresi kaldırma | En Kolay 2 Yöntem

    Bilgisayar şifresi kaldırma: Sadece Windows 10

    1. Bilgisayarınızdan Ayarlar > Hesaplar bölümüne girin.
    2. Sol taraftaki Oturum açma seçenekleri'ne tıklayın ve Parola'ya tıklayın.
    3. Önce mevcut parolanızı girin, yeni parola sorduğunda da boş bırakıp direkt enter tuşuna basın.

    Bunu yaptıktan sonra artık bilgisayar açılışta parola istemeyecek. Windows 10 bilgisayar parolasını kaldırmış olacaksınız.

    omercik omercik (9418)