Bilgisayar siyah ekran sorunu

Bilgisayar siyah ekran olma sebepleri nelerdir?

yahyaf yahyaf (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Soruyu daha açık sormanız gerekli, ne yaparken oluyor bu biraz açın.

    Siyah ekran sebepleri;

    • Monitöre giden kablolarda sıkıntı olabilir,
    • Monitörde problem olabilir,
    • GPU Driverında sorun olabilir,
    • Sistemdeki sürücüler ile ilgili problem olabilir,
    • Güney köprüsü ile ilgili problem olabilir,
    • Kuzey köprüsü ile ilgili sorun olabilir,
    • RAM'lerde sorun olabilir,
    • Ekran kartında problem olabilir,
    • PCI yuvasında problem olabilir,

    Daha sayamayacağım kadar neden var, sebeplerini söylediğin için buradan sonrasını anlatmayacağım. Konuyu daha geniş anlatırsan yardımcı olacağım. Ne yaparken oluyor bu ?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hiç Bişey yapmadan oluyor? yahyaf 3 yıl önce
    • Galiba Bilgisayar ısınıca mı oluyor yahyaf 3 yıl önce
    • O zaman kapanıyor bilgisayarın @yahyaf darkcrak 3 yıl önce
    • Daha fazla detay verin, sistemi açınca mı siyah ekran alıyorsun ? @yahyaf hydra 3 yıl önce
    • @yahyaf Daha fazla detay, bilgisayarı ilk açtığında mı oluyor yosa ilerleyen saniyelertde mi bilgisayarı açtıktan ve siyah ekran aldığın ana kadar anlatırmısın ? hydra 3 yıl önce

    Bilgisayarın siyah ekrandayken fare imlecini hareket ettirip görebiliyormusun görebiliyorsan klavye tuş yardımı ile bu 3 tuşa aynı anda basmalısın her klavyede del tuşlarının yazılış şekli değişiyor kiminde DEL kiminde DELETE yazar

    CTRL ALT DEL ( DELETE ) ekran gelirse Görev Yönetici'sini seçip açılan ufak pencerede sol üst köşede Dosya'ya tıkla altta Yeni görevi çalıştır tıklayıp explorer.exe yazıp tamam butonuna tıkla

    gorele28 gorele28 (387)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarın ısındıktan sonra ekranı kararıyorsa ve bilgisyarın kapanıyorsa termal macununu değiştirmende fayda var. Eğer sen değiştiremezsen bilgisayarcıya ver hem macunu değişsin hem de fanları kontrol etsin.

      Not: Eğer sen değiştireceksen termal macunu kaliteli al yani ucuz diyip alma

      Benim önerim Colormaster, arctic, zelman ve xigmatek bunlardan birini alabilirsin

      darkcrak darkcrak (5168)