Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor hatası nasıl çözülür

Mevcut kullanılmakta olan bilgiayarların çoğunda Windows 11 kurulamıyor nedeni TPM bulunmuyor

TPM bulunmayan bilgisayara Windows 11 kurmak istdiğinizde

Bu Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor hatası alırsınız

candan candan (4301)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Bu Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor" gelelim bu hatanın çözümüne

    not defteri açalım ve içine bu reg kayıtlarını yapıştıralım

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
    "BypassTPMCheck"=dword:00000001
    "BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

    farklı kaydet diyelim ve dosya ismini  No_TPM.reg bu şkilde kaydet diyelim

    Windows 11 format için hazırladığınız  USB Bellek içini açalım ve  No_TPM.reg bu dosyayı atalım ve çıkalım

    Bilgisayarı yeniden başlatalım biosa girelim  shift+f10 tuşlarına basalım

    CMD ekranı gelcektir notepad.exe komutunu yazalım ve entre tuşuna basalım

    dosya aç diyelim

    Tüm dosyaları seçlim ardından usb seçelim

    No_TPM.reg

    No_TPM.reg kaydını sağ tılayım birleştir diyelim

    gelen uyarıya evet tuşuna basalım

    cmd  ve not defteri  sayfalarını x ile çıkalım Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor ekranını geri tuşuna basın ve kuruluma başlayabilirsiniz

    candan candan (4301)