Bilgisayar tavsiyesi

Ben 3200 tl lik bir bilgiSayar toplamak istiyorum ama lutfen sistem sanallaştırma desteklesin bide oyun guzel oynamak olsun simdiden tesekkurler

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

  • Bide eger olmuyosa 4000 lira da olur monitor ve mouse icin kalanparayi saklıyorum adils 3 yıl önce
  • Yani 800 lira monitör ve mouse klavye icin sakliom adils 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Hazır sistemmi yoksa parça parça mı ? Hazır sistemler bu kadar iyi olmayabiliyor. Aşağıda elimden geleni yaptım, 1650 Super'li kral bir sistem oldu.

Toplamda 3290 TL bütçe arttırabilirsen daha iyi öneri yapabilirim, şuan bu sistem seni üzmez. Yalnız Bu fiyata adam akıllı kasa bulamadım o yüzden bu kasa ve PSU'yu seçtim, PSU üzmez ancak kasanın önünde hava alacak fan yok, bu yüzden 20 - 30 TL'ye ayriyetten fan almalısın, çok bir şey tutmuyor yazdığım gibi. Hazır sistem istiyorsan maalesef yukarıdakinin performansında bir sistem yok, AMD ekran kartlı sistemler var ama ben AMD'de yaşadığım sorunlar için AMD önermiyorum.

Bütçe arttırırsan daha iyi sistem önerisi yapabilirim.

3400 TL ile 1050 Ti Sistem!

i3 9100f = 575 TL
H310M PRO VDH = 424 TL ( BIOS GUNCELLEMESI GEREKLI )
G.SKILL RAM 8 GB = 265 TL
480 GB Kingston Sata SSD = 449 TL
1050 Ti = 1359 TL
Aerocool Streak 500Watt KASA = 400 TL civarı. Kasada ön fan yok, ayriyetten 2 tane alman lazım.

Fiyatına göre en leş sistem bu alabilirsen alabilirsin, 1650'li falan istemediğin için böyle yaptım. 700 serisinde sıfır kart yok çünkü.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Soruma yanıt yazabilirmisin hydra adils 3 yıl önce
  • Bide kargo olursa sevinirim çünki Azərbaycan a sadece kargo ile gelir adils 3 yıl önce
  • Hydra ben hem oyun hem is icin aldim zaten les olmali adils 3 yıl önce
  • Babam oyun meraklısı degil ben de ondan oyun bilgisayari toplatmiyor ben de zaten sanallaştırma için aldim adils 3 yıl önce
  • Bazi oyunlar oynuyom oda zaten eski bilgisayarda 100 fps alabiliyon minecraft mini world ve emulator için adils 3 yıl önce
  • sanallaştırma hakkında bilgim yok ama yeteceğini düşünmekteyim, sanallaştırma için hangi parçanın önde olduğunu bilmiyorum, araştırıp tekrar yeni bir sistem dizeceğim, parça fiyatları arttığı için adam akıllı bir şey dizilmiyor @adils hydra 3 yıl önce
  • Hydra bide yasini soylersen sevinirim adils 3 yıl önce

Hydra ben gtx 1660 isletmem gta 5 fortnite pubg gibi oyunlar oynamam bunu gtx 700  gibi deger ile degissek fiyatta fark olurmu ben minecraft mini world emulator da ki oyunları oynuyorum eğer fiyatta fark yaratırsa sSD yi kingston 500 gb değerlerde ile degistire bilirmisin ?

adils adils (136)
3 yıl önce cevaplandı

  • Bide 4 cekirdek varsa mantıksal işlemci 8 mi ya 4mu adils 3 yıl önce
  • Bu arada dogrü duydunuz gtx 700 gibi bişey yok ise gtx 1050 olabilir adils 3 yıl önce
  • 500 TL civarında 450 TL'ye de var. https://www.hepsiburada.com/seagate-barracuda-500gb-3-5-7200rpm-32mb-sata-3-0-ncq-sabit-disk-st500dm009-p-HBV000006UDSI?magaza=Harddisk%20D%C3%BCnyas%C4%B1&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMIo-ep1JPL6gIVhpSyCh14ZA4JEAQYAiABEgIG9fD_BwE bunu alabilirsin 169 TL farkla, 240 GB SSD kalsın hydra 3 yıl önce
  • https://www.teknobiyotik.com/kampanyali-oyuncu-bilgisayarlari/teknobiyotik-e1-versiyon-2020-oyuncu-bilgisayari.html Bu bilgisayarı özelleştirme kısmından 480 GB Sandisk SSD seçersen 3500 TL oluyor, ayriyetten montaj hizmeti de ekletmen gerekiyro montaj olması için. Tavsiyem 240 GB SSD seçip, 500 GB kendin 140 TL'ye HDD alıp montajını yapmak, özelleştirmeler kısmında 500 GB HDD yok maalesef hydra 3 yıl önce
  • @hydra ben sana gtx ekran kartini dusurub SSD ye versek ne olur dedim ama sen hdd diyon ya ben gta pubg gibi oyunlar oynamam gtx 1650 ti napim ben gtx 700 Ti den falan bisey yokamu adils 3 yıl önce
  • Tamam ben karışmıyorum, tavsiye veriyorum, 3400~ bütçeyle 750 Ti'lı bilgisayar toplaamak akıl karı değil, al böyle bir bilgisayar ileriye dönük olur, 750 Ti'ın sıfırı bulunmuyor, 1050 Ti ise bulunuyor ancak aynı fiata 1650 Super almak var, tamamm sen kaşındın cevabımı düzenledim gir bak sisteme. hydra 3 yıl önce