Bilgisayar Toplama Tavsiyeleri

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 7 senedir kullandığım bilgisayar sistemini değiştirmek istiyorum :)

İntel Core 2 Duo 2.13 GHz

Nvidia 9800GT 128bit 1 GB

2 GB RAM

1TB Hard Disk FULL dolu

4 Slotlu Gigabyte Ana kart

Bu sistemle benim oynamadığım oyun yoktu taki 4 sene öncesine kadar :) O Zaman'lar oyun ilgim yoktu şimdi bi FPS oyunuyla ilgileniyorum doğal olarak kasıyor biraz.

1000-1500TL arası tavsiyeleriniz nelerdir yeni makina mı alsam yoksa tamamen sistemi mi değiştirim?

hasan9758 hasan9758 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer 1500TL bütçen varsa yeni sistem alman daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.Zaten günümüzdeki oyunları oynamak ve ilerdeki oyunlarıda oynamak istiyorsan yeni sistem şart.Sana önerim şu şekilde

    İşlemci : http://www.vatanbilgisayar.com/amd-a10-7870k-soket-fm2-39ghz-4mb-onbellek-95w-28nm-islemci--r7-gpu.html

    Anakart : http://www.vatanbilgisayar.com/asus-a68hm-k-amd-a68-soket-fm2-ddr3-2400mhzoc-dvivga-anakart.html

    Ram : http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-2400mhz-cl11-165v-dual-kit-ram.html

    HardDisk : http://www.vatanbilgisayar.com/wd-3-5-1tb-caviar-blue-sata-3-0-7200rpm-64mb-cache-harddisk.html

    Ekran Kartı : Dahili R7 GPU

    Kasa : http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-elite-rc-430-500w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

    Sistem Bu Şekilde

    Toplam Tutar : 1.286,21 TL

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

      Ben aslında 800TLye Amd R9 380 ekran kartı, işlemci olarak 500TLye i5 düşünüyordum Hardisk zaten 1 TB var

      hasan9758 hasan9758 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Dusundugun gibide yapılabilir fakat i5 alcaksan yeni nesil almalisin en azından ıntel core i5 6400 öneririm tabi soketine Gore değişir.Senin ihtiyacını karsilayacaksa öyle yapabilirsin. ardahd 8 yıl önce
      • Güç kaynağın ne kadar? yetersiz kalmasın sonra ardahd 8 yıl önce
      • İşlemcinin anakarta uymaması söz konusu olabilir mi yani eski biraz hasan9758 8 yıl önce
      • Güç kaynağını yeni değiştirmiştim yetersiz kalması ne sorun olur? hasan9758 8 yıl önce
      • Anakartının markasını yazarmısın ve güç kaynağın kaç W? ardahd 8 yıl önce
      • İşlemcinin soketi 775p soketin çok eski tabi doğru işlemciyi bulabildiysem anakartının modelini ve işlemcinin soketinide yazarsan yardımcı olabilirim ama 775p soketin varsa bence paranı boşuna harcama yeni sistem toplamanı veya anakart ve bi kaç parçayı değiştirmeni öneririm. ardahd 8 yıl önce