Bilgisayar toplamak nedir? Nasıl toplanır?

Merhaba arkadaşlar. PC toplama nedir? Merak ediyorum..

uzmanim9993 uzmanim9993 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayret bu soruya kimse cevap yazamamış. Fazla basit buldular sanırım.

    Bilgisayar toplamak, Pc toplamak denilen şey özelliklerini senin belirlediğin, parçalarını tek tek aldığın daha sonra montajını yaptığın işlemdir.

    Bir bilgisayar almak istediğinde karşınde iki seçenek vardır: Ya marka bilr bilgisayar alırsın ya da tüm parçaları tek tek sen belirlersin, satın alırsın ve montajını yaparsın.

    Bilgisayarlar legoya benzer. Parçalardan oluşur. Temel olarak bir bilgisayar şu parçalardan oluşur:

    • Anakart
    • Ekran kartı
    • İşlemci (CPU)
    • Ram (bellek)
    • Sabitdisk (HDD)
    • Ses kartı, ethernet kartı
    • Optik sürücüler
    • Kasa
    • PSU (güç ünitesi)
    • Ekran
    • Klavye
    • Fare

    Anakart dediğimiz şey şuna benzer:

    anakart

    Bu kart üzerine işlemci (Cpu), Ram, ekran kartı takılır. Ekran kartı bazı anakartlarda bütünleşik gelir. Yine pek çok anakartta ses kartı ve ethernet kartı bütünleşiktir.

    Temel olarak bilgisayar toplamak denilen şey bu parçaların tek tek alınarak montajının yapılmasıdır.

    murat murat (12492)