Bilgisayar toplamayı düşünüyorum. 8k'lık bir sistem önerebilir misiniz?

Fırsat oldukça Valorant oynayan birisiyim. İleride yayın da açabileceğim bir Gaming kasa toplamak istiyorum.(165 Hz Asus Monitörüm var) Şu an ekran kartları pahalı olduğu için acaba ileriye dönük bir Apu mu toplamak mantıklı mı yoksa Hazır Sistem mi almak mantıklı? Bütçe Max 8.5 k.

sibermedia sibermedia (23)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran kartı fiyatları, parça fiyatları veya her türlü fiyatlar ileride düşmez, düşmeyecektir, düşmesini de beklemeyin. Bizim ülkede çıkan bir şeyin inişi çok zordur. Malları pahalıdan alan esnaf mallar ucuzladığı zaman o malı düşükten satmaz. İkinci el araba fiyatı sıfır arabanın fiyatını geçmiş. 10K'ya zorlarsan en azından düzgün ekran kartlı bir sistem toplarsın APU'da sürünmek yerine. APU'da da 165 FPS alacağını zannetmiyorum. Ekran kartı kıtlığından ekran kartını ayrı alamazsın. O yüzden hazır PC'lere yönelmen lazım.

    8900 TL'ye 1660 Super'li var. Araştırırsan bulursun. Sonradan ekleyeceğim daha fazla sistem.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Anladım. 8000'lik uygun gibi. Fakat kasanın görüntüsünü beğenmedim. Keşke daha fazla seçenek koysalarmış. :D sibermedia 2 yıl önce

    @hydra nın dediği gibi ekran kartları fiyatı bu zamandan sonra düşmez. Gaming ve yayın için kullanacağın pcye de apu toplamanı hiç tavsiye etmem. Hazır sistem alman en mantıklısı olacaktır. Sana birkaç sistem önerisinde bulunacağım. Bu sistemlerle Valorant'ta en azından bir 150 fps alırsın bence. Kullanımda da bir sıkıntı çıkarmaz, rahat kullanırsın bence.

    Pc 1:  https://www.itopya.com/wtcn-sharing-amd-ryzen-5-1600-af-asus-phoenix-geforce-gtx-1660-oc-6gb-16gb-ddr4-480gb-ssd-geforce-espor-pc/

    Pc 2: https://m.trendyol.com/dragos/drx392-i5-9400f-16gb-ram-480gb-ssd-4gb-gtx1650-oyun-bilgisayari-p-37357478?boutiqueId=578663&merchantId=107513

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • İnceledim emeğinize sağlık. Teşekkürler. :) sibermedia 2 yıl önce