Bilgisayar uyku modundan çıkınca internet kesiliyor

Bilgisayar uyku modundan çıkınca internet kesiliyor sorunu nasıl çözebilirim?

Bu aygıtın sürücü (hizmeti) devre dışı. Bu özelliği başka bir sürücü sağlıyor olabilir. (Kod 32)

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Alttaki çözümler sırayla ve her defasında test ederek uygulanmalı, problemin çözülmesi halinde sonrakilerin uygulaması iptal edilmeli.

    1-)

    2 ve 3-)

    Bunlar çözmezse;

    4 ve 5-)

    En son olarak;

    6-)

    Dikkat: Bu ayar PC'nin normale göre geç kapanmasına yol açar. Ama daha dayanıklı ve stabil (kolay kolay kopmayan) internet bağlantılarınıda sağlar.

    Edit:

    Bunların hiçbiri işe yaramazsa WiFi bağdaştırıcı sürücü kaldırılır ve daha doğru ve güvenilir bir sürücü araştırılır, bulunur yüklenir (Belki sürücü tam uyumlu değildir kaldırmak ve yeni bir sürücü yüklemek iyi olabilir).

     Üreticinin sitesinden veya Microsoft  Update Kataloğu sitesinden araştırısın sürücüyü (Microsoft sitesindeki daha sağlam olur. Çünkü bunların windows uyumları bizzat Microsoft tarafından testleri yapılarak tasdik ediiyorlat).

    Windows Update Kataloğu sitesi -İnternet Explorer ile açılacak (tıkla)

    Edit 2:

    Sistem Geri Yükleme windowslarda klasik bir çözüm yoludur ve çok zaman adeta can simit misali işe yarar:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Problem herhalde daha önce yoktu ve yakın bir zamanda ortaya çıkmış olmalı. Eğer öyleyse ve sisteminde Sistem Geri Yükleme uygulaması çalışır halde ise PC'yi problem öncesine geri alarak problemini düzeltebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yaptım ama olmadı 🙁 burakordu 7 yıl önce
    • Ekleme yaptım. temmuz 7 yıl önce
    • Eğer bu son çözüm, yani yeni sürücü yüklemede çözüm olmazsa aygıt yöneticisinin bir görüntüsünüde konuya eklersin, onada bakarız. temmuz 7 yıl önce
    • Edit 2.. Yeniden bak. temmuz 7 yıl önce
    • Yaptım ama olmadı burakordu 7 yıl önce

    Kod 32

    DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES

    Neden

    Bu sürücü için başlangıç türü devre dışı olarak kayıt defterinde ayarlanır.

    Önerilen çözümler

    Bu aygıtın sürücüsünü yeniden yükleyin. Bu çalışmazsa, aygıt başlangıç türü parametresi kayıt defterinde değiştirmeniz gerekebilir.

    Sürücüyü kaldırıp yeniden yükleme

    Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü kaldırın ve ardından sürücüyü yeniden yüklemek üzere Yeni donanımları tara .

    1. Aygıtın Özellikler iletişim kutusunda, sürücü sekmesini tıklatın ve sonra Kaldır' ı tıklatın. Yönergeleri izle .
    2. Bilgisayarını yeniden başlatın.
    3. Aygıt Yöneticisi'ni açın, Eylem' i tıklatın ve sonra Donanım değişikliklerini tara' yı tıklatın. Yönergeleri izle .

    Not: Sürücünün yolunu girmeniz istenebilir. Windows'da sürücü yerleşik olarak bulunabilir veya aygıtı ayarlamak son sırada sürücü dosyaları hala bulunabilir. Ancak, bazı durumlarda, bu hangi sürücünün istenebileceği Yeni Donanım Sihirbazı açılır. Sizden sürücü istenirse ve sahip değilsen, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsin .

    turansmsk10 turansmsk10 (-78)