Bilgisayar Uyku Modundan Çıkmıyor

ÖNCELİKLE BİLGİSAYARIMIN BİLGİLERİ ;

- Windows 10 Professional

2GB Ram

x64 Bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci

Intel Celeron CPU N2840 @ 2.16 Ghz işlemci

___________________________________________________________-

Yaklaşık 2 aydır bu sorun ile uğraşıyorum laptop'un kapağını kapattığımda uyku moduna giriyor güç düğmesine bastığımda bazen ekran açılmıyor bazende aşağıdaki görüntü geliyor Her tarafı araştırdım farklı tarayıcılar ile yabancı sitelere baktım sorun var ama çözümü yok dün uzmanim.net sitesinde sorunla ilgili bi soru gördüm soruyu soran sorununu çözmüştü sorunun İME den kaynaklandığını söyledi bunun için İME 9 driver i kurmayı söylemişti Driveri indirdim kurulumunu bir türlü yapamadım Kurtarın beni bu sorundan Nedir Bunun çözümüPc Uyku modundan çıkmıyor bu ekran gelior

karahanf karahanf (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Abi Bi yardım Etseniz Ya

    karahanf karahanf (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      İşlemci (Celeron nispeten zayıf bir işlemcidir, x64 destekli olsa bile..)  ve RAM kapasitesi 64 Bit sistem için çok müsait değil ve problemin ana sebebi bu olmalı (İşletim sistemi ilk yüklendiğinde problemsiz gibi görülebilir ama fazla zaman geçmeden problemler baş göstermeye başlar. Senin sisteminde olduğu gibi.. ).

      Ama önce BIOS ayarlarının default hale getirilerek sonucun görülmesinde fayda olabilir. Bunun için ya BIOS ekranında önce F9 arkasından enter ve sonra F10 ve enter yapmak (enter'a tuşlamak) veya kasayı açarak BIOS pilini çıkartarak tekrar takmak gerekir. Eğer BIOS default ayarlamasından sonuç alınamazsa (problem devam ederse) PC'ye yeni bir format atarak 32Bit (x86) işletim sistemi yüklemek gerekecektir.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        @temmuz hoca nın cevabına ilave olarak 2 ram desteğine sahip bilgisayar 64 bit windows 10 işletmis sistemi ağır gelebilir

        32 bit windows 10 işletimsistemi uygun sıfırdan format atmanızı önerrim

        candan candan (4301)