Bilgisayar ve Telefon SD kartı görmüyor

Android telefonum ve Bilgisayarım sd kartı okumuyor. Bilgisayara taktığım zaman sadece kartın bilgisayara takıldığını yönetimsel araçlardan görebiliyorum ama herhangi bir şekilde karta erişemiyorum. Telefonumla da vold.fstab dosyasını bulamıyorum çözüm öneriniz nedir ?

muratdogan86 muratdogan86 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SD kartın dosya sistemi zarar görmüş veya bozulmuş olabilir.

    İçinde önemli verileriniz varsa bunları kurtarmayı deneyin.

    Recuva gibi bir program işinizi görecektir. Recuva ile silinen dosyaları geri getirmenin nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsiniz :Silinen dosyaları geri getirme

    Benzer bir ücretsiz program da PhotoRec.

    PhotoRec'i buradan indirebilirsiniz.

    PhotoRec, video, belge ve arşiv dosyaları veya dijital kamera hafızalarından resimler (Photo Recovery ismi buradan gelmektedir) gibi kayıp dosyaları kurtarmak için tasarlanmış bir veri kurtarma yazılımıdır.

    PhotoRec, dosya sistemini göz ardı ederek altında yatan veriyi arar, böylece medyanızın dosya sistemi ciddi şekilde zarar görmüş veya yeniden biçimlendirilmiş olsa bile çalışır.

    Recuva benzeri bir program ile verileri kurtardıktan sonra SD karta format atmayı deneyin.

    Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür? linkinde de bir kaç tane format için güzel link var.

    murat murat (12492)