bilgisayar veya telefon sd cartı görmüyor

sd cartımı bilgisayar görmüyor telefon ise sd cart damaged yazısını veriyor biçimlendirincede  sd cart is currently being checked yazıyor ne yapmalıyım içinde fotoğraflarım var önemli

hcy043 hcy043 (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    İlk yapmanız gereken şey bir recovery programı kullanarak SD kart içerisindeki resimleri kurtarmak. Bunun için ZAR isimli programı indiriniz ve kartınız bilgisayarınıza bağlıyken çalıştırınız. Programın kullanımı;

    1. Programın ana ekranında Image Recovery (FREE) butonuna basın.
    2. Açılan ekrandan SD kartınızı bulun ve seçip Next deyin.
    3. Bu işlemden sonra resimler önünüze gelecektir. Hepsini seçip Save butonuna basınız.
    4. Açılan ekranda Destination bölümünden resimlerin bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini seçin ve Start copying the selected files butonuna basın. Bu işlem tüm resimleri seçtiğiniz klasöre taşıyacaktır.

    SD Card Damaged sorunu çözümü:

    İlk olarak SD kartınızı telefondan çıkarın ve SD kart adaptörüne takın. Ardından bilgisayarınızın kart okuyucusuna takınız. Bilgisayarım'ı açınız ve kartınızın harf karşılığını öğreniniz. (Örneğin Windows sürücüsü genellikle "C:" harfidir.)

    Başlat>Çalıştır bölümüne CMD yazınız. Açılan pencerede aşağıdaki komudu yazınız.

    chkdsk /X /F <SD kartınızın harf karşılığı>

    Örneğin kartın harf karşılığı H ise;

    chkdsk /X /F H:

    Bu işlem kartınızdaki hataları kontrol edip düzeltecektir.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      dediğiniz yaptım fakat CMD KOMUT SATIRINDA DOĞRUDAN ERİŞİM İÇİN BİRİM AÇILAMIYOR

      HATASI VERİYOR

      hcy043 hcy043 (7)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Bilgisayarınızdaki güvenlik programları bu diskin taranmasını engelliyor olabilir. CHKDSK işlemini bilgisayarınızda yüklü olan güvenlik yazılımlarını kaldırıp veya devre dışı bırakıp çalıştırmayı deneyiniz. Devre dışı bırakmak için, Başlat>Çalıştır'a msconfig yazınız ve Seçmeli Başlangıç'ı seçiniz ve Sistem Servislerini Yükle seçeneğinin işaretini kaldırınız ve Tamam deyip bilgisayarı yeniden başlatınız. Ardından yukarıda anlattığım çözümü tekrardan deneyiniz. Bu işlemin başarısız olması halinde Spyware Doctor, Diskeeper, Zone Alarm gibi programları kaldırıp tekrar aynı işlemleri uygulayınız. utkubayat 9 yıl önce

      Bilgasayarın kartı görmediği için bilgisayarda hata onarımı (CHKDSK) yapamadığın gibi kart biçimlendirmede yapamazsın. Ancak bozuk kartı telefonunun gördüğünü söylemektesinki bu sana kartı telefonda biçimlendirme imkanı verebilir. Kartı telefonda biçimlendirerek (Android için ayarlardan Kayıt yeri>SD kart>SD kartı biçimlendir.) sonra bilgisayarda bir recovery programıyla (Recuva isimli programı tavsiye ediyorum) resimlerini geri elde edebilirsin. Biçimlendirme ile resimler karttan tamamen yok olmaz. Yeterki biçimlendirmeden sonra kartı kullanma, üzerine herhangi bir şey yazdırma.

      Bir başka dikkat edilmesi gereken husus, kurtarma işlemini SD kart üzerine yapmamalısın.

      http://uzmanim.net/soru/en-iyi-ucretsiz-ve-turkce-recovery-veri-kurtarma-programi-hangisidir-nereden-indirilir/8079

      http://uzmanim.net/soru/Silinen-dosyalari-geri-getirme/473

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Dikkat: Currently being checked ifadesinin türkçe anlamı, "Şu anda denetleniyor" dur. Haliyle biraz zaman alacaktırki sabırla beklemek gerekir. Denetleme (CHKDSK) sonunda resimlerinin kart biçimlendirme yapmadan kurtulma ihtimalide olabilir. Olmazsa biçimlendirme yapar ve Recuva ile kurtarma şansını denersin. temmuz 9 yıl önce

      bende telefonda bilgisayarda laptopta sd kart görünmüyor birtek harfini değiştirdiğim zaman şeffaf ve içine giremediğim bir şekilde görünüyor böyle oluncada hiçbir veri kurtarma programı onu görmediği için fotolarımı kurtaramıyorum

      sdkartim sdkartim (1)