Bilgisayar WiFi çekme sorunu nasıl çözülür ?

Windows 10 kullanıyorum bilgisayarım Hp Pavilion G6 ,yaşadığım sorun bilgisayarda WiFi çok az çekiyor oyuna girdiğim anda anlık yükselmeler oluyor veya hız testi yaptığım anlarda Ping yüksek çıkıyor . Harici USB'den çalışan WiFi adaptörü ile denediğim zaman bu şekilde bir sorunla karşılaşmıyorum . Sorun ney ile alakalı olabilir .

nzmkptn nzmkptn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem ile bilgisayarınız arasındaki mesafeden kaynaklı olabilir, internet gerektiren oyunlar hep kablo ile bağlanıldığında daha çok performans gösterir genellikle

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Dahili WiFi adaptör ile problemli, Harici (USB) WiFi adaptör ile problemsiz ve stabil, öylemi?

      Öyleyse problemli olan dahili WiFi adaptör sürücüsüdür. Bunun başka sebebi ve açıklaması olabileceğini hiç sanmıyorum.

      Dahili WiFi sürücüsü tam doğru ve tam uyumlu olmayabilir. Önce bu sürücüyü güncellemeyi denersin. Güncel sürücüsü yoksa veya güncellemeye rağmen sonuç değişmezse mevcut dahili WiFi sürücüsünü sistemden tamamen kaldırır, bu kaldırdığın sürücünün yerine tam doğru ve uyumlu sürücüyü bularak onu yüklersin.

      temmuz temmuz (12505)