Bilgisayara bir tane daha işletim sistemi kurmak mümkün müdür ?

1-) Bilgisarımda windows 8.1 pro yüklü bunun yanında windows 7 yüklemek istiyorum böyle bir şey mümkün mü ?

2-) Windows 8.1 in yerel disk C ve D de kapladığı alan 2. yüklediğim windows 7 de de yer kaplarmı ?

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1-) Mümkündür yalnız işletim sistemleri karışmasın diye farklı bir sürücüye kurmanı tavsiye ederim.. ( yerel disk d gibi depo bölümüne falan )

    2-) Alan kaplama durumu şöyle ; bi kere zaten windows 7 'nin kurulum dosyaları var sence windows 7 üzerinde işlemler vs. yapacaksan alan ihtiyacın olacaktır.

    ​​​​​​Eğer fazla işlem yapmayacaksan windows 7 üzerinden öncelikle " Disk Yönteminden " depo bölümünü yani yerel disk d ( işletim sisteminin olmadığı yer ) bir miktar boyut ayır ( 50-70gb falan ) ve yeni sürücü ata ( yerel disk e gibi ). Windows 7 'yi oraya kurmanı tavsiye ederim.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Şimdi ben örnek benim D alanım daha büyük ve boş boyut olarak 250gb ben bu 250 gb tan 50 gb sine windows 7 yüklesem olurmu peki ? lucas77 4 yıl önce
    • @lucas77 olur tabiki. Windows 7 çok fazla depolama yapmayacaksan 50 gb yeterlidir. ybaskin34 4 yıl önce