Bilgisayara desteklediğinden fazla RAM takılır mı?

Bilgisayara anakartın desteklediğinden fazla RAM takabilir miyim?

kullanici837160 kullanici837160 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Açık ve net: Hayır.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Taksan da bilgisayar desteklediği oranda belleği görecektir veya hiç görmeyecektir. Bu anakarta ve taktığın RAM'a göre değişir.

      Bunun zamanında denemiştim. Bazı anakartlar RAM'i hiç görmedi. Bazıları da sadece maksimum desteklediği oranda gördü.

      hakan hakan (15394)
      5 yıl önce cevaplandı

        Bilgisayara anakartın desteklediği RAM miktarının fazlasını takarsan ya en fazla desteklenen miktarı görürsün ya da bilgisayarın açılmaz. Açılışta hata sesi duyarsın, ekrana görüntü gelmez.

        Bazen de bilgisayar açılır ama Windows düzgün çalışmaz. Mavi ekran hatası alırsın.

        Burada bilgisayarının nasıl davranacağı tamamen anakartına bağlıdır.

        murat murat (12492)