Bilgisayara elektrik geliyor ama geri gidiyor

Merhaba arkadaşlar size sorundan bahsedeyim  power düğmesine bastıgimda elektrik 1 saniyeliğine geliyor fan yarım dönüş yapıyor ve duruyor sorunun güç kaynagindan olduğunu düşünüyorum sizce nedir ve çözümü var midir?

ilyasuz ilyasuz (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunun birçok sebebi olabilir, test ederek sorunu kendinizin bulması gerekiyor.

    • Bilgisayarda oluşan bir şase buna sebep olabilir.Öneri olarak kasayı açın ve anakarta bağlı tüm kabloları sökün sadece güç kaynağı kabloları kalsın.Şimdi bilgisayarınızı tekrar başlatın ve elektriğin kesilip kesilmediğine bakın. (anakart üzerindeki güç düğmesinin çalışmasını sağlayan iki pine takılı kabloyu sökerseniz, o iki pine herhangi bir iletken örneğin tornavida ile birbirine değdirirseniz bilgisayar çalıştırabilirsiniz)
    • Farklı bir Güç kaynağı bulun ve takın.Elektriğin kesilip kesilmediğini tekrar kontrol edin.
    • Güç kablolarını söküp dendiniz ve Farklı bir güç kaynağı takip denediniz sonuç değişmedi ise, daha büyük donanımsal bir sorununuz olabilir.Bunları da sırayla test ederek sorunu bulmanız gerekir.farklı bir anakarta kendi parçalarınızı takıp test edebilirsiniz.Tabi bunlar için elinizde malseme olması şart, bilgisayarcılardan destek almanız daha doğru olabilir bu durumda.
    ismailsarp ismailsarp (6010)