Bilgisayara flash takıldığımda artık açılış dosyas ı çıkmıyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim ?

Bilgisayara  flash takıldığında  hemen  masaüstünde

flahşın  açılış   dosyası  çıkar  normalde.

Bir  süredir  flashları  taktığımda  bu  açılış  dosyası

çıkmıyor  ve  ben  flahşa  girmek  için  bilgisayarım

dosyasına  giriyorum  .

Bu  durumu  nasıl  düzeltebilirim  ?

Yardımcı  olursanız  sevinirim ...

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorununuz anladığım kadarıyla Otomatik kullan ayarlarıyla alakalı. USB aygıtını bilgisayara taktığınızda önünüze Otomatik kullan menüsü gelmiyorsa aşağıdaki çözümü uygulayınız. Eğer değilse aşağıdaki adımları yapmayınız ve sorununuzu biraz daha açıklayınız.

    1. yol

    Bilgisayarlarınızın "Otomatik Kullan" ayarlarının kapanmış olma ihtimali var. Bu ayarlar kapalıysa açmak için, Denetim Masası'na girip arama yerine Otomatik Kullan yazınız ve çıkan sonuca tıklayınız. Burada en üstte bulunan "Tüm medya ve aygıtlar için Otomatik Kullan'ı etkinleştir" seçeneğini işaretleyip Kaydet butonuna basınız. (Diğer ayarlara bakıp Eylem yok seçiliyse onu Her seferinde bana sor seçeneği ile değiştiriniz.)

    2. yol

    Yukarıdaki çözüm işe yaramaz ise, Otomatik kullan ayarlarının kayıt defterinde kapalı olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bunun için, Başlat/Çalıştır bölümüne regedit yazınız ve açılan ekranda "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" yolunu izleyiniz. Orada sağ taraftan NoDriveTypeAutoRun seçeneğinin değeri 0xb5 ise Otomatik Kullan kapalı demektir. Bunun üzerine sağ tıklayıp Değiştir'i seçiniz ve 91 yazın ve Onaltılık seçeneğini işaretleyip Tamam butonuna basınız.

    3. yol

    Başlat/Çalıştır bölümüne gpedit.msc yazınız. Açılan ekranda "Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/Otomatik Kullan İlkeleri" altındaki "Otomatik Çalıştır Özelliğini Kapat"a çift tıklayınız ve açılan pencerede "Devre dışı bırakıldı" seçeneğini işaretleyip Tamam'a basın.

    4. yol

    Arama bölümüne CMD yazıp Yönetici olarak çalıştır deyiniz. Ardından komut ekranında net start shellhwdetection komutunu yazınız ve Enter'a basınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Birici seçeneği yaptım, ikinci seçeneği tam yapmadım çünkü Explorer dosyası yok onun yerine yandex dosyası var. Ve bendee yandex dosyasını açtım ve sağ tarafta şöyle yazıyor ( ab ( varsayılan ) RIG_SZ 00II 00II. UlCreated_user REG_DWORD ) Ben genelde yandex motorunu kullanıyorum sanırım bu yüzden Explorer dosyası yok , tabi bilmiyorum yinede sadece tahmin yürütüyorum. Ve daha fazla bilgi nasıl verebilirim bilemiyorum .. Yine aynı şey söyleyebilirim , Bilgisayara flash takıldığında hemen masaüstünde flahşın açılış dosyası çıkmıyor flahşa girmek için bilgisayar dosyasına giriyorum . Değişik olarak şunu belirtebilirim flahşı taktığımda sağda alta görev çubuğunda güvenle kaldır yeşil simgesi hemen çıkıyor onda bir sorun yok . Başka bir çaresi var mıdır ? mat7 9 yıl önce
    • Yeni bir yol daha ekledim umarım işinize yarar. utkubayat 9 yıl önce
    • Dediğinizi yaptım fakat bu uyarı çıkıyor ( gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor . İsmi doğru yazdığınızda emin olun yeniden deneyin . Diye Ne yapmalıyım ? mat7 9 yıl önce
    • Bir klasör açıp arama bölümüne gpedit.msc yazıp arayınız. Eğer bulunmaz ise bunun sebebi gpedit'in(Yerel Grup İlkesi Düzenleyici) Windows 7 kullanıyorsanız, Professional, Ultimate, Enterprise, Vista kullanıyorsanız, Business, Ultimate, Enterprise, Windows 8 kullanıyorsanız, PRO, Enterprise sürümlerinden düşük sürümlerde yer almamasıdır. Sorununun çözümü için 2. yolu tekrar uygulamayı deneyiniz. Policies klasörüne sağ tıklayıp "Yeni>Anahtar" deyiniz ve ismini Explorer yapınız. Sonra ona sağ tıklayıp "Yeni>DWORD (32 bit) Değeri" deyiniz ve ismini NoDriveTypeAutoRun yapınız. Sonra üzerine sağ tıklayıp Değiştir deyiniz ve değeri 91 olarak giriniz ve Tamam deyiniz. utkubayat 9 yıl önce