Bilgisayara İki İşletim Sistemini (SSD + HDD) Olarak Kurabilir miyim?

Bilgisayarda aynı HDD üzerinde Windows 7 ve Windows 10 olmak üzere çift işletim sistemi kullanıyorum. Kasaya yeni bir SSD alıp takmayı düşünüyorum ama;

  • Eski kasaya SSD takmaya uygunmu? (Anakart: Asus P5KPL-AM SE )
  • İşletim sistemlerinden birini SSD diğerini HDD kursam sıkıntı çıkarırmı?
  • Birde iki işletim sistemini i (SSD + HDD) olarak kurunca ek bir ayar yapmam gerekirmi yoksa şimdiki gibi sorunsuz kullanabilirmiyim?
lion lion (595)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Asus  Asus P5KPL-AM SE anakart için SSD destek listesi Asus tarafından şu şekilde yayınlanmış

    • OCZ VTR150-25SAT3-240G
    • OCZ VTX460-25SAT3-240G
    • OCZ VTX460A-25SAT3-240G
    • OCZ ARC100-25SAT3-240G
    • OCZ RADEON-R7SSD-240G
    • Crucial CT256MX100SSD1
    • Kingston HYPERX FURY-240G
    • Panasonic RP-SSB240GAK
    • PLEXTOR PX-256M6S
    • PX-256M6PRO
    • SAMSUNG MZ-75E1T0
    • TRANSCEND TS256GSSD320

     Sata 3.0 destekli bir SSD işini görecektir.

    İşletim sistemlerini farklı disklere kurabilirsin bir sorun çıkmaz. Zaten ya farklı bölüm ya da farklı disk olmalı.

    Hiç bir ek ayar yapmana gerek yok. Şuanki gibi kullanmaya devam edersin.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      • Eski kasan iş görüyorsa SSD takmasanda olur ; eğer güçlü kasan varsa SSD orada dursun derim.

      • İşletim Sistemlerinin birini SSD'ye birini HDD'ye kurabilirsin hiçbir sıkıntı çıkmaz LÂKİN SSD'ye kurduğun İşletim Sistemi daha hızlı çalışır çünkü SSD 'ler HDD 'ye göre okuma / yazma hızları yüksektir. SSD'ler perfomans ve hız için çok iyi bir seçenektir. Bundan Dolayı en sık kullandığın İşletim Sistemini SSD'ye kurmanı diğer İşletim Sisteminide HDD'ye kurmanı öneririm.

      • İki İşletim Sistemi Kurduktan sonra herhangi bir ek ayar yapmana gerek yok. ( 1.işletim sistemi seçme ya da diğer işletim sistemini kaldırmak istersen ayar yapılabilir )

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)