Bilgisayara kulaklık takınca kendi kendine yeniden başlıyor

Bilgisayarıma kulakık taktığımda yeniden başlatıyor

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

  • Ne anlatmaya çalıştın hiç bir şey anlamıyorum darkcrak 4 yıl önce
  • Diyorumki bilgisayarıma kulaklık taktığımda yeniden başlatıyor lucas77 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Kulaklık takınca bilgisayarın restart olması gerçekten tuhaf bir durum. Bu bir masaüstü bilgisayar mı? o zaman kulaklık girişinde bir sorun olabilir ve kulaklığı taktığında anakartta kısa devre oluyor olabilir. Anakart üzerindeki kulaklık girişinin anakart bağlantısında sorun olabilir. Lehimin oynaması veya taktığında anakartın yerinden oynaması gibi.

murat murat (12492)
4 yıl önce cevaplandı

    1.Çözüm:

    1. Windows arama kısmına CMD yaz ve yönetici olarak aç
    2. Ardından sfc/scannow yaz ve enter tuşuna bas
    3. İşlem bitince bilgisayarını yeniden başlat

    2.Çözüm:

    Bilgisayarında bios güncellemesi yaparak bu sorunu çöze bilirsin

    USB bellekten Bios Güncellemesi nasıl yapılır?

    CD / DVD 'den Bios güncellemesi nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5158)